به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس به نقل از «topuniversities»، براساس یک بیانیه که به تازگی از سوی دانشکده پزشکی نیویورک منتشر شده، دانشجویان این دانشگاه فارغ از جنسیت و توان مالی رایگان تحصیل می‌کنند و هیچ شهریه‌ای پرداخت نمی‌کنند.

دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک یکی از دانشکده‌های دانشگاه نیویورک است که در سال ۱۸۴۱ پایه‌گذاری شده و یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشکده‌های پزشکی ایالات متحده است.

تحصیل در رشته پزشکی این دانشکده یکی از بهترین گزینه‌ها در ایالات متحده است.

در سال ۲۰۱۰، تعداد ۷۲۴۱ درخواست برای پذیرش این دانشگاه ثبت‌ شدکه از این میان ۹۵۶ نفر مورد مصاحبه قرار گرفتند و نهایتاً ۱۶۲ نفر به عنوان دانشجوی پزشکی انتخاب شدند.

تیم مدیرتی دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک اعلام کرده‌اند: این قانون جدید شامل حال دانشجویان بین‌المللی نیز می‌شود و بدون در نظر گرفتن شایستگی و نیاز مالی پذیرفته شدگان نهایی از پرداخت شهریه معاف هستند.

آمارها حاکی از آن است که در حال حاضر ۴۴۳ دانشجو در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند و هزینه دوره آموزشی آنها در هر سال برای هر نفر حدود ۵۵ هزار دلار است.

رابرت گروسمن، معاون دانشکده پزشکی و مدیر عامل مرکز پزشکی نیویورک لانگون می‌گوید: «این تصمیم، یک ضرورت اخلاقی را باید مورد توجه قرار دهد، جوانانی که خواهان پزشک شدن هستند را مدیریت کند تا بودجه‌ای که صرف آنها می‌شود بیهوده نباشد».

پزشکی به عنوان یکی از گران‌ترین دوره های تحصیلی شناخته شده است.

در زیر تصویری از جلسه معافیت دانشجویان از پرداخت شهریه را مشاهده می‌کنید:

انتهای پیام/