به گزارش پایگاه خبری ربیع، در مراسم کلنگ زنی پروژه های خیرساز در شهرستان چادگان با حضور محمدرضا جان‌نثاری معاون سیاسی امنیتی استاندار، محمد اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش استان، مجتبی ملااحمدی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان، علی اصغر ذاکران معاون مشارکت های مردمی نوسازی مدارس استان و جمعی از مسئولان و مردم شهرستان چادگان و خیرین مدرسه سازبرگزار شد.

در این آیین ۳ مدرسه شش کلاسه شامل مدرسه محله سمندگان چادگان، مدرسه ویژه کودکان استثنایی چادگان و مدرسه شهر رزوه و همچنین مدرسه یک کلاسه روستای دولت آباد کریم،  کلنگ آغاز عملیات اجرایی آنها با حضور مسئولان و خیرین به زمین زده شد.

معاون مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان اصفهان در این آیین  گفت:خیرین مدرسه ساز به خوبی پی برده اند که رشد و توسعه همه جانبه هر کشور از مسیر تعلیم و تربیت پویا و کارآمد آن کشور عبور می کند، و با همین دیدگاه بسترهای لازم را برای تحقق این مهم فراهم می کنند.

علی اصغر ذاکران افزود: با وجود همه محدودیت های ایجاد شده در حوزه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، در طول دوران تحریم و همه گیری کرونا، جریان مدرسه سازی به لطف الهی و همراهی و همدلی خیرین نیک اندیش با قوت و قدرت استمرار پیدا کرده و امروز بیش از ۸۰ درصد از پروژه های در دست اجرا و یا تحویلی، با مشارکت خیرین نیک اندیش احداث شده است.

وی با قدردانی از مشارکت آگاهانه خیرین در امر مدرسه سازی، اظهار امیدواری کرد که با همراهی خیرین نیک اندیش، فعالان اقتصادی، موسسات و بنیادهای نیکوکاری، خیرین خارج از کشور و همچنین با شیوه های جدید جذب مشارکت های مردمی، ایجاد تنوع در معماری فضاهای آموزشی، استفاده از ابزارهای نوین آموزشی و کمک آموزشی، تقویت زیرساخت های مناسب آموزش مجازی و توجه ویژه به آموزش های مهارتی دانش آموزان با احداث و تجهیز هنرستان های فنی و حرفه ای، فضای همدلی بیشتر و موثرتری بین اداره کل آموزش و پرورش، اداره کل نوسازی مدارس و مجمع خیرین مدرسه ساز داشته باشیم و شاهد پویایی بیشتر نظام تعلیم و تربیت در استان باشیم.

وی با بیان اینکه امروز شاهد کلنگ زنی ۴ پروژه در شهرستان چادگان بودیم، توضیح داد: اولین کلنگ زنی یک مدرسه استثنایی با ۶ کلاس درس و زیربنای تقریبی ۴۰۰ مترمربع بود که به صورت صد در صد توسط خیریه حضرت مهدی(عج) احداث خواهد شد. دومین کلنگ زنی یک مدرسه ۶ کلاسه با زیربنای تقریبی ۵۰۰ مترمربع و مشارکت خیر مدرسه ساز محمدحسین جزی بود که در اختیار دانش آموزان محروم منطقه قرار خواهد گرفت.

معاون مشارکت های مردمی نوسازی مدارس استان اصفهان ادامه داد: سومین کلنگ زنی مدرسه ۶ کلاسه با زیربنای تقریبی ۴۵۰ متر مربع در شهر رزوه چادگان بود که با مشارکت مجتبی ملااحمدی خیر مدرسه ساز و رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز احداث خواهد شد. پروژه چهارم نیز یک مدرسه یک کلاسه با زیربنای ۷۰ متر مربع در روستای دولت آباد کریم شهرستان چادگان توسط خیر نیک اندیش خانم اجل لوئیان به صورت صد در صدی احداث خواهد شد.

خیرین مدرسه ساز موتور متحرکه جبران کمبود فضاهای آموزشی هستند

مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز گفت: از ابتدای خدمت گزاری در آموزش و پرورش به دنبال مسائل اصلی آموزش و پرورش بودم و فرصت ها، چالش ها و چشم انداز آینده را برای خودم ترسیم کردم و یقین داشتم رسیدن به این آرمان ها جز با گفت و گو، خرد جمعی و تضارب آرای صاحب نظران تعلیم و تربیت به دست نمی آید. به همین دلیل برای شورای آموزش و پرورش استان به عنوان شورای راهبری و به تعبیر استاندار اصفهان مهمترین شورای استان، اهمیت زیادی قائل شدم. خوشبختانه شورای آموزش و پرورش استان با حمایت استاندار به عنوان شورای برتر کشور شناخته شده است.

محمد اعتدادی، بابیان اینکه آموزش و پرورش نمی تواند از سه نیاز خود چشم پوشی کند؛ تامین و تقویت نیروی انسانی، اعتبار و تامین فضای آموزشی، تصریح کرد: آموزش و پرورش استان اصفهان به یمن برکت وجود خیرین مدرسه ساز از نظر فضاهای آموزشی قدم های بزرگی برداشته و خیرین مدرسه ساز موتور متحرکه جبران کمبود فضاهای آموزشی هستند که از آنها قدردانی می کنم.

 

اصفهان هزار و ۵۰۰ خیر در حوزه مدرسه سازی دارد

رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان اصفهان نیز گفت: اگر دیروز در جنگ تحمیلی رزمندگان اسلام از کیان این کشور دفاع کردند، امروز در عرصه دیگری از این نبرد که نبرد با جهل و تاریکی است، رزمندگان جبهه دانایی در حال تلاش و فعالیت هستند.

مجتبی ملااحمدی با اشاره به اینکه اصفهان هزار و ۵۰۰ خیر در حوزه مدرسه سازی دارد، اعلام کرد: روزی را شروع نمی کنیم جز اینکه خیر بزرگواری گامی در جهت مدرسه سازی یا تجهیز و بازسازی مدرسه ای بر می دارد.

زهرا نصیری