به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از  افکارنیوز،  مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از نحوه امدادرسانی و حمایت از سیل زدگان، گفت: قطعا یک بار برای همیشه باید فرآیند و نحوه ارائه کمک های فوری به آسیب دیدگان بلایای طبیعی مورد اصلاح قرار گیرد تا در صورت بروز بحران، امدادرسانی ها به سهولت و در آرامش انجام شود.

توزیع نامناسب کمک به سیل زدگان؛ فرآیند توزیع این کالاها به درستی صورت نمی گیرد

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از نگرانی های مردم در بحران سیل اخیر نحوه امدادرسانی و توزیع نامناسب کمک های فوری مانند چادر، آب و غذا بود و این نشان می دهد که فرآیند توزیع این کالاها به درستی صورت نمی گیرد.

ضرورت تعیین نظام توزیع هدفمند برای امدادرسانی به آسیب دیدگان

وی تصریح کرد: قطعا برای جامعه آسیب دیده در زمان بروز بلایای طبیعی باید یک نظام توزیع هدفمند و دقیق طراحی شود، از این رو سازمان مدیریت بحران به عنوان متولی این بخش باید شرایطی را ایجاد کند که امدادرسانی بدون وقفه و با یک وضعیت مناسب صورت گیرد.

زمانی که نظام توزیع در مواقع بروز بحران دچار اشکال و خلاء باشد، این احتمال وجود دارد که کمک های فوری به مردم آسیب دیده نرسد و افراد سودجو اقدام به دریافت این کالاها کنند

کیانپور افزود: زمانی که نظام توزیع در مواقع بروز بحران دچار اشکال و خلاء باشد، این احتمال وجود دارد که کمک های فوری به مردم آسیب دیده نرسد و افراد سودجو اقدام به دریافت این کالاها کنند.

مدیران و مسئولان برای مدیریت بحران آموزش ببینند/ بحران اخیر سیل مدیریت نشد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه مدیریت بحران باید در زمان وقوع بلایای طبیعی جدی تر گرفته شود، گفت: قطعا مدیران ما باید آموزش لازم در زمان وقوع بحران ببینند، زیرا در شرایط کنونی بحران سیل مدیریت نمی شود بلکه تنها این بحران در حال کنترل است تا مشکلات بیشتری رخ ندهد.

وی ادامه داد: وقتی که یکی از مسئولان اعلام می کند که مردم برای دریافت کمک باید شناسنامه ارائه کنند، نشان می دهد که هنوز نظام هدفمندی در مدیریت بحران وجود ندارد، زیرا این موضوع واضح و مبرهن است که وقتی سیل می آید، مردم تنها برای نجات جان خود تلاش می کنند و در آن به فکر موضوعاتی مانند برداشتن شناسنامه نیستند.

میزان هدر رفت کمک های فوری به آسیب دیدگان باید معقول باشد

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: در بحث توزیع کمک های فوری به سیل زدگان و آسیب دیدگان قطعا هدر رفتن منابع وجود دارد اما این مسئله باید به میزان معقول باشد، نه اینکه بخش  زیادی از کمک ها به آسیب دیدگان نرسد و در اختیار سودجویان قرار گیرد.

انتهای پیام/