معاون خدمات شهری شهرداری قم افزود: گاهی شدت روانابهایی که از این کوه جاری میشود بسیار زیاد است که وارد شهر شده و مشکلاتی را ایجاد میکند.

سامع تصریح کرد: در سالهای گذشته چند مورد آبگرفتکی در جاده جعفریه و جاده اراک داشتیم که یک موردش سال گذشته اتفاق افتاد که خوشبختانه با پیش‌بینی‌هایی که صورت گرفته بود، کنترل شد.

وی ادامه داد: با بازدیدهایی که مدیریت بحران استان با دستگاههایی مثل راهآهن و سایر دستگاهها از پیش انجام داده بودند و با اقداماتی پیشگیرانه‌ای که انجام شده بود بخشی از این موضوع کنترل شد ولی اگر یک مقداری میزان این رواناب بیشتر میشد و این پیش‌بینی‌ها انجام نشده بود، ممکن بود اتفاقی که در شیراز افتاده بود در قم هم رخ می‌داد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با ابراز نگرانی از خطرات روانابهای این کوه تأکید کرد: باید به فکر این موضوع بود و برای روان‌آب‌هایی که از کوه یزدان و پیرامونش به سمت ورودیهای شهر راه می‌افتد فکری شود.

سامع بر لزوم ورود دستگاههای دیگر ازجمله منابع طبیعی و راه شهرسازی در مدیریت نقاط بحرانی خارج شهر، تصریح کرد: لازم است که دوستان هماهنگی‌های لازم را انجام بدهند و ما هم در هر بخشی که بتوانیم کمک می‌کنیم تا شهر از خطرات وقوع سیلابها در امان بماند.