به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از گرگان، رحمان جمال‎لیوانی ظهر امروز در جلسه هماهنگی اردوی جهادی مسؤولان و خیرین اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی سراسر کشور اظهار کرد: پس از وقوع سیل در استان گلستان ارزیابی اولیه خسارات وارده انجام شده است.

*خسارت سیل به ۱۲۰۰ واحد صنفی آق‌قلا

وی از خسارت ۴۳۰ میلیارد ریالی سیل به واحدهای صنفی استان گلستان خبر داد و افزود: براساس گزارشات تکمیلی در شهرستان ‎آق‎قلا از مجموعه ۳ هزار و ۴۵۶ واحد صنفی یک هزار و ۲۰۰ واحد صنفی از ۳۰ درصد تا ۱۰۰ درصد دچار خسارت شدند که جمع کل خسارات وارد شده به این واحد‎های صنفی بالغ بر ۳۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان است.

رئیس سازمان بسیج اصناف سپاه نینوا استان گلستان افزود: بر اثر سیلاب از مجموعه یک هزار و ۸۴۵ واحد صنفی در شهرستان گمیشان بالغ بر ۲۵۰ واحد صنفی دچار خسارت شدند که برآورد میزان خسارت در این شهرستان به واحدهای صنفی یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان است.

جمال‎لیوانی با بیان اینکه در گنبدکاووس نیز از مجموعه ۱۰ هزار و ۸۵۶ واحد صنفی نزدیک به ۱۵۰ واحد صنفی از سیل خسارت دیدند، اذعان کرد: میزان خسارت برآورد شده از سیل در گنبدکاووس یک میلیارد و ۵۷۵ میلیون تومان است.

* ۱۳ میلیارد ریال کمک‎های غیرنقدی اصناف و بازار به سیل‎زدگان گلستان

وی با بیان اینکه در  ۱۴ شهرستان استان گلستان، ۵۹۰ میلیون تومان کمک نقدی برای سیل‎زدگان جمع‎آوری شده است، افزود: میزان کمک‎های غیرنقدی در استان گلستان بالغ بر یک میلیارد و ۲۷۱ میلیون تومان از طریق اصناف و بازار به سیل‎زدگان برآورد می‌شود.

رئیس سازمان بسیج اصناف سپاه نینوا استان گلستان با بیان اینکه تمام کمک‎های غیرنقدی در قالب لوازم بهداشتی، خوراکی، پتو و لباس بوده است، بیان کرد: در اتاق اصناف پیگیر هستیم که بازار در مناطق سیل‎زده رونق پیدا کند.

جمال‎لیوانی با بیان اینکه سیل اضطراب فراوانی برای مردم منطقه به وجود آورد اما با حمایت‌ها و کمک‌های مردمی زندگی در این منطقه رونق پیدا کرده است، گفت: بر اثر سیل بسیاری از خانواده‌های سیل‎زده کالاهای اساسی زندگی و اقلامی مانند یخچال، پتو، فرش و موکت را از دست دادند و درصدد هستیم با هماهنگی اتاق اصناف در آق‌قلا، تعمیرات لوازم خانگی سیل‎زدگان در شهرستان  انجام شود.

انتهای پیام/۸۳۰۱۵/