به گزارش پایگاه خبری ربیع، رئیس اداره حمل و نقل و جاده‌ای تیران و کرون با بیان اینکه با اقدامات پیشگیرانه‌ای که انجام شد خسارت سیل در تیران و کرون به حداقل رسید، گفت: در طول این سیل محوری مسدود نشد و خسارت شدیدی به محورها و تخریب پل‌ها وارد نشد.

بهنام پاکدامن رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تیران و کرون با اشاره به سیل اخیر در استان اظهار داشت: از روز ۶ مرداد ماه با توجه به پیش‌بینی‌ها و هشدارها شروع بارش‌ها در سطح حوزه استحفاظی شهر تیران و کرون را شاهد بودیم، این بارش‌ها در جمعه ۷ مرداد ماه به حداکثر میزان خود رسید.

وی افزود: با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی در راستای پیشگیری و مهار سیل اقداماتی در نقاط بحرانی شهرستان از قبیل احداث سیل‌بند، تخلیه و لایروبی پل‌ها و ابنیه‌ها، احداث کانال برای دفع آب‌های سطحی و جاری و شناسایی مسیرها برای احتمال سیلاب برای هدایت و کنترل و جمع‌شدگی آب به صورتی که کمترین خسارت را به محور و ابنیه و راه‌ها بزند، انجام شد.

پاکدامن بیان کرد: اکیپ‌های عملیاتی و عوامل راهداری با بیش از ۱۵ دستگاه خودرو سنگین و نیمه سنگین و ۵ دستگاه خودرو سبک با استقرار در نقاط بحرانی شهرستان تیران و کرون در آماده‌باش بودند.

رئیس اداره حمل‌و‌نقل و جاده‌ای تیران و کرون با بیان اینکه با اقدامات پیشگیرانه‌ای که انجام شد خسارت سیل در تیران و کرون به حداقل رسید، ادامه داد: در این سیل دستگاه‌های امدادی و سایر نیروها چه از لحاظ نیرو و ادوات و ماشین آلات آمده بودند و با اقداماتی که انجام شد، در طول این سیل محوری مسدود نشد و خسارت شدیدی به محورها و تخریب پل‌ها وارد نشد.

 

وی با بیان اینکه برای ساعاتی توقف و عبور و مرورها کوتاه مدت ناشی از سیل بر روی محور اتفاق افتاد و خسارت این سیل جزئی بود، گفت: با همکاری نیروهای راهداری و سایر دستگاه‌ها در اسرع وقت ترددها به صورت روان جریان یافت و هیچ مسدودی نداشتیم.