به گزارش پایگاه خبری ربیع، خدمت رسانی بهترو بیشتر حاکمیت به مردم، در راستای اثبات کارآمدی اسلامی برای تامین دنیا و آخرت مردم است، هر گامی برای رفاه حال مردم چون عرصه ارتباطات، در راستای توزیع عدالت اجتماعی است.

امام جمعه اصفهان و نماینده ولی فقیه در استان  در دیدار مدیران شرکت مخابرات منطقه اصفهان، با اشاره به مجموعه فعالیت های شاخص شرکت مخابرات در سطح اصفهان و افزایش خدمت دهی به خانواده ها گفت:هزینه فراهم کردن بستر ارتباطات مخابراتی برای روستاهای دور افتاده استان، حقیقتا بسیار زیاد است ولی این از رسالت های حاکمیت بوده که چه بسا نجات انسان ها در گرو آن است.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، افزود:امروزه پوشش گسترده بستر اینترنت پرسرعت برای مردم، با توجه به نیاز مبرم و وسیع آنها، از ضروریات شرایط حاضر است، لذا هر گامی که برای رفاه حال مردم در این زمینه وامثالهم توسط دستگاه های دولتی و حاکمیتی برداشته شود، در راستای توزیع عدالت اجتماعی است.

وی عنوان کرد: استان اصفهان استانی با ویژگی های پیچیده‌ی جغرافیایی است که بخشی اعظمی از آن را مناطق کویری تشکیل داده ودارای مناطق کوهستانی و صعب العبوراست لذا برخورداری از نعمت گازکشی، برق، آب آشامیدنی و تلفن در سراسر استان و تمام روستاها، چیزی جز خدمت رسانی و توزیع عدالت نیست.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران در منطقه از ابعاد مختلف حرف اول و آخر را می زند و حتی قدرت این نظامی تا حدی شده که در بسیاری از عرصه های علمی و نظامی ادعا و حرفی برای گفتن در سطح بین المللی دارد.

وی گفت: البته ما منکر مشکلات اقتصادی موجود درکشور نیستیم، چون وقتی دنیا با کسی می جنگند، قطعا دچار ضعف ها و نواقصی می شود و تورم و کاهش ارزش پول کشور بخشی از آسیب های این جنگ ها و تحریم های ظالمانه علیه انقلاب اسلامی است.

وضعیت ارتباط مخابراتی استان اصفهان از همه نظر خوب و در حال رشد است

مدیر شرکت مخابرات منطقه اصفهان نیزدر این دیدار با اشاره به اینکه در حال حاضر بالغ بر دو میلیون و ۵۰۰ هزار تلفن ثابت و بیش از پنج میلیون سیم کارت تلفن همراه فعال وجود دارد افزود: همچنین ۷۰۰هزار پورت پرسرعت اینترنت وجود دارد که رتبه دوم در سطح کشوربه اصفهان اختصاص دارد.

اسماعیل قربانی ، با اشاره به اینکه تمام روستاهای دارای سکنه بالغ بر ۲۰ خانوار، تحت پوشش تلفن همراه است گفت: وضعیت ارتباط مخابراتی استان از همه نظر خوب بوده و در حال رو به رشد است.

وی عنوان کرد: با توجه به افزایش تقاضای شهروندان برای مصرف اینترنت پرسرعت، درصدداجرای طرح نهضت بنیادی در زمینه اشتراک فیبرنوری برای مصارف خانگی هستیم که استقبال دراین بخش روزافزون است.

سحر جلالی