به گزارش پایگاه خبری ربیع، محمد رضا جان نثاری سه‌شنبه در آیین تکریم و معارفه فرماندار اردستان در سالن دانشگاه پیام نور افزود: با تعویض دولت مدیران تغییر می کنند و در تغییر این مدیریت‌ها گاهی خدمت‌های دولت زیر سووال می‌رود که باید برای نسل امروز بیان شود در کشوری زندگی می‌کردیم که از اولین‌های پیشرفت محروم بود.

وی اضافه کرد: به ویژه روستاها در بخش بهداشت و درمان محروم بودند و اغلب پزشکان یا هندی یا پاکستانی بودند که زبان مردم را نمی‌فهمیدند اما امروز در علوم مختلف، پیشرفت‌های زیادی کرده‌ایم و توانسته‌ایم ماهواره به فضا بفرستیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان اظهار داشت: از پیروزی انقلاب تاکنون دولت‌های گوناگون با رویکرد مختلف در کشور روی کار آمده‌اند، هر دولتی که دینی و انقلابی بود وضع خوب شد اما دولت قبل در هشت سال گذشته ظرفیت‌های کشور را معطل کرد و چشم انتظار وزیدن نسیم از غرب بود، نرخ ارز افزایش یافت، جنس‌ها گران شد و ذخیره ارزی از بین رفت.

جان نثاری تصریح کرد: دولت سیزدهم تصمیم گرفت جلوی این‌ کار را بگیرد تا فساد و رانت‌خواری از بین برود و اگر این اقدام شجاعانه دولت باکمک مردم خوب انجام شود مشکل اقتصاد کشور حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۲۸ فرماندار استان اصفهان تغییر کرده‌اند تا فضا و رویکرد جامعه عوض شود، گفت: باید نگاه‌های مجموعه اداری در استان و شهرستان عوض شود تا نگاه ارباب و رعیتی تغییر کند و مسوولان شانه به شانه مردم حرکت کنند؛ مسوولی که کار مردم را درست انجام نمی‌دهد باید عوض شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان با اشاره به اینکه جهاد تبیین را باید جدی گرفت و قوی وارد عمل شد، گفت: فرماندار باید بداند امروز در شهرستانی کار می‌کند که از ریشه‌دارترین شهرهای استان است و مسجد جامع آن از مسجد جامع اصفهان قدمت بیشتری دارد و لازم است به فرهنگ، اعتقادات و ریشه مردم توجه داشته باشد و هر تصمیمی که می‌گیرد باید با درنظر گرفتن دنیا و آخرت مردم باشد.

جان نثاری افزود: نبایدبه هیچ گروه و جریانی وابستگی داشت، با کسی عقد اخوت نبسته‌ایم، فقط مردم رامد نظر قرار می‌دهیم و مسوولان چون منصوب دولت انقلابی هستند باید جریان انقلابی و حزب الهی را حمایت کنند تا شاهد رشد کشور باشیم.

مسوولیت در نظام اسلامی یک امانت است که باید از آن حفاظت کرد

حجت‌الاسلام حسن دهشیری افزود: امیرالمومنین (ع) می‌فرمایند مسوولیت امانت است برگردن یک مسوول که باید به خوبی آن را حفظ کرده و در راستای خدمت به مردم از آن استفاده کرد.

امام جمعه اردستان با قدردانی از خدمات چهار ساله فرماندار قبلی خاطر نشان کرد: فرماندار پیشین با کمک نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی توانست مشکل اشتغال را تا حد زیادی حل کند.

حجت‌الاسلام دهشیری خطاب به فرماندار جدید اظهار داشت: از تجربه افراد صلاحیت‌دار استفاده و در راستای رفع کمبودهای شهرستان تلاش کند و تعامل همه جانبه با دیگر مسوولان داشته باشید.

مسوولیت در نظام اسلامی به معنای خدمتگزاری است

نماینده اردستان در مجلس شورای اسلامی هم گفت: مسوولیت در نظام اسلامی به معنای مسوولیت و خدمتگزاری است که باید از این فرصت به خوبی استفاده کرد.

حجت الاسلام سیدصادق طباطبائی نژاد افزود: یکی از مهمترین خصوصیات مسوول بودن در نظام اسلامی با مردم بودن، دربین مردم و در راستای حل مشکل آنان حرکت کردن است.

وی اضافه کرد: باتاسف یک سری از امور اداری با آداب غربی آمیخته شده و تا حدودی مسوولان را از مردم دور کرده است، بعد از ترورهای سال‌های نخست پیروزی انقلاب، محافظ داشتن و خودرو آنچنانی سوارشدن باب شده است که صحیح نیست.

اقتصاد، اشتغال و معیشت مردم در اولویت کار فرمانداری است

سرپرست فرمانداری اردستان هم گفت: اقتصاد، اشتغال و معیشت مردم در اولویت کار فرمانداری است که با بهره‌گیری از ظرفیت بالای انسانی شهرستان و حمایت علما، امام جمعه اصفهان، کمک و مساعدت نماینده مجلس و دیگر مسوولان می‌توان آن‌ها را حل کرد.

سید محمدهادی احمدی طبا زواره افزود: موضوع دوم توسعه فرهنگ اجتماعی است که باید مردم وسط میدان باشند اما هدف‌گذاری با فرمانداری است و البته نقش موثر مردم در حل مشکل بسیار اثرگذار خواهد بود.

در این آیین‌ سید محمدهادی احمدی طبا زواره به عنوان سرپرست فرمانداری اردستان منصوب و از خدمات چهار ساله حمیدرضا تاملی فرماندار قبلی تقدیر شد.

شهرستان اردستان شهری با جاذبه های فراوان تاریخی ، با افزون بر ۴۳ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

ایرنا