به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی، معاون راهداری گفت: برای تامین و ارتقای ایمنی سفرهای تابستانی و خدمات رسانی بهتر به مسافران و زائرانی که در محورهای استان تردد می کنند، ۶۰ دستگاه ماشین آلات به کارگیری می شود که از این تعداد، ۱۶ گشت راهداری، ۳۰ دستگاه خودروی سواری و مابقی ماشین های راهداری است.

محمد مشتری با اشاره به فعالیت ۱۶ گشت شبانه روزی در طول اجرای طرح تابستانی افزود: در طرح تابستانی امسال، ۱۴ راهدارخانه در محورهای استان به مسافران و رانندگان خدمات رسانی می کنند.

وی خاطرنشان کرد: برای ارتقای ایمنی تردد کاربران جاده ای در محورهای خراسان شمالی طی سفرهای تابستانی، تدابیر لازم اتخاذ شده است و در این راستا خط کشی محورها، نگهداری شبکه روشنایی، علف زنی، رنگ آمیزی، شستشو و مرمت تابلوها و علائم، لکه گیری و روکش آسفالت محور شریانی به منظور بهبود رویه راه ها انجام می شود.

وی اظهارامیدواری کرد: با اجرای طرح تابستانی و استفاده از تجهیزات، ماشین آلات و امکانات همچنین ایمن سازی محورها زمینه افزایش رضایت کاربران جاده‌ای و ایمنی محورهای استان فراهم شود.

خراسان شمالی دارای ۵ هزار و ۸۴۶ کیلومتر راه است که از این میزان ۲۰۷.۶ کیلومتر بزرگراه، ۳۹۸.۶ کیلومتر راه اصلی، ۵۸۸.۱ کیلومتر راه فرعی و ۴ هزار و ۶۵۱.۷ کیلومتر راه روستایی است.