به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از قزوین، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در نخستین همایش استانی خبرنگار بصیر و گرامیداشت یاد شهدای رسانه استان قزوین و نکوداشت مقام شهید طهماسب شیخ حسنی که در مجتمع فرهنگی هنری باران آبیک برگزار شد، اظهار کرد: ۱۷ مرداد به دلیل حادثه تروریستی که در مزار شریف  اتفاق افتاد و منجر به شهادت خبرنگاران شده  بود روز خبرنگار نامیده شده و در حال حاضر نیز این ایام متعلق به نکوداشت شهدای رسانه است.

وی افزود: در تاریخ ملت‌های جهان مقاطعی سرنوشت‌ساز و تعیین کننده وجود دارد که اگر به گذشته بازگردیم خواهیم دید که برخی اتفاقات که قرن‌ها پیش رخ داده تعیین کننده سرنوشت ملت‌ها است.

زاهدی خاطرنشان کرد: واقعه عاشورا به عنوان یکی از حوادث سرنوشت‌ساز به شمار می رود چرا که صرفا در تاریخ عراق و جهان اسلام تاثیرگذار نیست بلکه  در تمام تاریخ بشریت تاثیر دارد.

استاندار یاد آور شد: پس از انقلاب دفاع مقدس نقطه عطفی در کشور است که مردم ‌با تمام داشته‌ها برای مقابله با دشمن بسیج شده و در میدان حاضر شدند.

زاهدی تأکید کرد: مردم با داشته‌های خود و تشخیص سره از ناسره توانستند هجمه عظیم را پشت سر گذاشته و در ثبت وقایع ماندگار تاثیرگذار باشند.

وی با بیان اینکه تغییرات و اتفاقات بزرگ ‌با خبررسانی شکل گرفته است، گفت: خبرنگاران افرادی بودند که در سخت‌ترین موقعیت‌ها به ثبت وقایع پرداختند.

زاهدی با بیان اینکه رسانه نقش مهمی در پژوهش‌های تاریخی دارد، تصریح کرد: اگر پژوهشگران بخواهند به تاریخ انقلاب بپردازند باید به آرشیو رسانه‌ها مراجعه کنند از این رو خبرنگاران نقش موثری را در جامعه برعهده دارند.

وی عنوان کرد: خبرنگاران در صحنه‌های مختلف از جمله زمانی که احتمال مرگ آن‌ها وجود داشته حاضر بودند و رشادت رزمندگان و خباثت دشمنان را به ثبت رساندند.

استاندار در پایان تاکید کرد: مطابق با فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه جامعه‌‌ای که با تاریخ خود آشنا نباشد نمی‌تواند آینده بسازد و در این بین خبرنگاران نقش عمده‌ای را در ثبت تاریخ انقلاب و آشنایی مردم با آن ایفا کردند و این نقش بی‌بدیل است.

در این مراسم از کتاب عاشق‌تر از مجنون زندگی نامه و خاطرات شهید طهماسب شیخ حسنی رونمایی و از فعالان رسانه‌ای شهرستان آبیک تجلیل شد.

انتهای پیام/