معاون طرح و برنامه‌ریزی راهبردی سپاه گفت: به برکت خون شهدا، جبهه مقاومتی که در منطقه شکل‌ گرفته، تمام نقشه‌های ابرقدرت‌ها را خنثی می‌کند و منطقه ما به کلکسیونی از شکست‌های آمریکا تبدیل‌ شده است.

به گزارش ربیع به نقل از فارس ، سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد تولایی شامگاه سه‌شنبه در یادواره شهدای کارگری کاشان اظهار داشت: اگر افرادی نباشند که زمینه‌هایی برای بیان خاطرات و رشادت‌های شهدا و رزمندگان اسلام فراهم نکنند، روحیه شهادت‌طلبی در جامعه ما جریان پیدا نخواهد کرد.

وی افزود: وزارت راه و شهرسازی صلاحیت ساخت بیمارستان و طرح‌های درمانی را ندارد؛ در استان اصفهان به غیر از یک بیمارستان در کلیشاد مابقی بیمارستان‌های ساخته شده توسط وزارت راه و شهرسازی معایب زیادی دارد و با این معایب تحویل دانشگاه علوم پزشکی استان داده شده است.

معاون توسعه و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی، در مورد بیمارستان منظریه خمینی‌شهر که تکمیل‌ و تجهیز شده، در حال حاضر لیست بلندی از معایب را شناسایی‌ کرده است، بعد از تحویل گرفتن این بیمارستان و در زمان مدیریت جدید نیز نواقص این بیمارستان به ‌مرور خود را نشان خواهد داد.

یوسفی بیان داشت: جای تعجب وجود دارد در طرحی که مشاور ساخت، بر روند احداث بیمارستان نظارت داشته در مرحله افتتاح شاهد نواقص و معایب متعددی باشیم.

معاون توسعه و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان با بیان اینکه بیش از چهار بار شخصاً از بیمارستان منظریه بازدید کرده‌ام، گفت: یک سری از نواقص و معایب بیمارستان منظریه کاملاً مشهود و غیرقابل‌انکار است.

یوسفی با تأکید بر اینکه در ساخت بیمارستان منظریه استانداردهای اولیه رعایت نشده است، تأکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی با جدیت پیگیر راه‌اندازی و افتتاح بیمارستان منظریه خمینی‌شهر است.

وی با تأکید بر اینکه وزارت بهداشت و درمان، برای بهره‌برداری و تجهیز بیمارستان منظریه خمینی‌شهر آمادگی کامل دارد، اذعان کرد: برای تجهیز بیمارستان مکاتبات زیادی ‌شده و امیدواریم هرچه سریع‌تر معایب بیمارستان منظریه رفع گردد و بتوانیم بیمارستان را به بهره‌برداری برسانیم.

معاون توسعه و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان با اشاره به وجود تصور غلطی مبنی بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی باید معایب بیمارستان منظریه را رفع کند، گفت: دانشگاه علوم پزشکی در طرح‌هایی که خود مجری آن‌ها بوده به بهترین شکل و با قیمتی کاملاً مناسب طرح‌های درمانی نمونه حوزه را به اتمام رسانده است.

یوسفی تبیین کرد: شخصاً به چند مدیریتی شدن ساخت بیمارستان اعتقاد ندارم، چند مدیریتی شدن ساخت مراکز درمانی و بیمارستان‌ها باعث خسارت به مردم بودجه کشور می‌شود.

وی با بیان اینکه خمینی‌شهر به دلیل حجم تراکم جمعیتی نیاز به راه‌اندازی و بهره‌برداری بیمارستان منظریه دارد، بیان داشت: متأسفانه به‌ واسطه اتفاقی که در مسأله بخیه بیمارستان اشرفی رخ داد، یکی از بهترین مدیران درمانی استان را از دست‌ داده‌ایم.

معاون توسعه و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان با بیان اینکه مسئولان شهرستان خمینی‌شهر باید از مجموعه کارکنان و مدیریت زحمتکش بیمارستان اشرفی حمایت کنند، گفت: اتفاقات گذشته خسارت سنگینی به حیثیت این بیمارستان وارد کرده و از خیرین و مسؤولان و معتمدین تقاضا می‌شود که از خادمین بهداشت و درمان  حمایت کنند.

 بیمارستان ۱۸۰ تخت خوابی منظریه خمینی‌شهر از طرح‌های باستانی کشور بوده که میراث چهار رئیس‌جمهور و شش دولت است.

بیمارستان منظریه خمینی‌شهر در زمان هاشمی رفسنجانی در سال ۱۳۷۵ کلنگ خورد و در مرحله اسکلت‌بندی به حال خود رها شد.

در سال ۸۵ با دستور محمود احمدی‌نژاد عملیات مقاوم‌سازی و بازسازی این بیمارستان آغاز و در لیست طرح‌های ملی قرار گرفت. بعد از گذشت بیست سال و صرف بیش از ۲۰ میلیارد تومان از اعتبارات ملی، مردم خمینی‌شهر همچنان منتظر انجام تعهدات وزارت راه و شهرسازی هستند.