به گزارش پایگاه خبری ربیع، حجت الاسلام والمسلمین حمید ملکی بامداد پنجشنبه (۱ خردادماه) در ویژه برنامه «شب های همدلی» که به همت قرارگاه جهادی هیئت فاطمیون قم در مدرسه علمیه معصومیه برگزار و به صورت زنده از شبکه قرآن سیما پخش شد، درباره ایمان به قرآن اظهار داشت: در اصل یکی از موارد ایمان، ایمان به قرآن است؛ مؤمن کسی است که قرآن را کلام و سخنرانی خدا درباره انسان و تعالی آن دانسته و پیامبر اسلام(ص) را پیام آور وحی می داند.
وی با بیان این که قرآن تنها کتاب آسمانی است که در آن تحریف لفظی اتفاق نیفتاده، گفت: مؤمن کسی است که قرآن را برنامه زندگی انسان از تولد تا قیامت می داند.
معاون تهذیب و تربیت حوزه های علمیه در محضر قرآن بودن را راه رسیدن به سعادت دانست وتصریح کرد: مؤمن می داند که برای رسیدن به سعادت، تعالی و تکامل باید در محضر قرآن باشد و بدون مبیّنان قرآن امکان ندارد که راه تعالی و تقرب را پیش بگیرد.
وی با بیان این که قرآن سبک زندگی انسان را ترسیم می کند، افزود: اولین روضه درباره قرآن راپیامبر(ص) خواند و فرمود ای خدا من نسبت به امتم گله می کنم چرا که اینها قرآن را در مهجوریتقرار دادند؛ برای زبان انگلیسی و زبان دوم فرزندانمان فکر می کنیم که کار خیلی خوبی هم است اما مهم ترین و اولویت دار ترین زبان، زبان دین و قرآنی است که سبک زندگی انسان را ترسیم میکند.
حجت الاسلام والمسلمین ملکی اظهار داشت: انسانی که تحت تربیت قرآن قرار می گیرد، نتیجه اشانسانی مثل سلمان، ابوذر، شهید همدانی، شهید همت، شهید باقری، امام خمینی(ره) و علامه طباطبایی می شود و این افراد سرسفره قرآن با تبیین اهل بیت(ع) بزرگ شدند.
وی با اشاره به فرمایشی از امیرمؤمنین(ع) در نهج البلاغه گفت: همانطور که بشر می داند که بدوناکسیژن امکان زندگی کردن نیست، به همین اندازه باید بداند که اگر با قرآن نباشد، از بین میرود؛
حضرت علی(ع) در نهج البلاغه می فرماید مردم خوابند وقتی که سرشان به سنگ لحد خورد، تازه بیدار می شوند که چه برنامه زیبایی در قرآن وجود داشت.
معاون تهذیب و تربیت حوزه های علمیه با بیان این که ابزار انحراف روز به روز در حال افزایش است، تصریح کرد: هر چه زمان می گذرد، ضرورت بازگشت به قرآن بیشتر می شود.
وی بر ضرورت ترغیب فرزندان به تحصیل در حوزه های علمیه از سوی خانواده ها تأکید کرد و اظهار داشت: خانواده هایی که جوان توانمندی دارند، فرزند خود را برای تبیین، دفاع و ترویج دین به حوزه های علمیه هدایت کنند و به جوانان عرض می کنم که ارتباط خود را با امام زمان(عج) تقویت و خالص کنید تا آن حضرت شما را هدایت کند.