به گزارش پایگاه خبری ربیع، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری در آیین کلنگ‌زنی شبستان جواد الائمه(ع) در حرم مطهر امامزاده موسی مبرقع(ع) اظهار کرد: تمام اینگونه اقدامات در راستای احیای امر اهل بیت عصمت و طهارت(ع) صورت می‌گیرند.
وی با اشاره به روایتی از حضرت جواد(ع) عنوان کرد: ایشان می‌فرمایند «مَوتُ الإنسانِ بِالذُنوبِ أکثَرُ مِن مَوتِه بِالأجَل وَ حَیاتُهُ بِالبِرّ أکثَرُ مِن حَیاتِهَ بِالعُمر» مرگ آدمی به سبب گناه، از مرگ طبیعی بیشتر است و حیات وی بر اثر نیکوکاری از طول عمر به عوامل طبیعی زیادتر می‌باشد؛ درسی بزرگ از انسانی که بر اساس علم الهی سخن می‌گوید و جز صدق و راستی نمی‌گوید.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه گناهان، در حقیقت انسان را می‌میرانند و حیات آدمی را مختل می‌کنند گفت: در مقابل، آنان که کار خیر انجام می‌دهند عمری به دست می‌آورند که بیش از عمر مادی و دنیوی‌شان است به عبارتی حیات ابدی می‌یابند.
وی ادامه داد: کسانی که اهل گناه و معصیت هستند، با گناه خود می‌میرند و نیکوکاران هم نام و یادشان ابدی و ماندگار خواهد بود، درسی بزرگ از مکتب اهل بیت(ع) که باید آویزه گوش قرار دهیم و به آن عمل کنیم.
اسکندری با بیان اینکه نمی‌توان روی کارهای خیر قیمت‌گذاری کرد گفت: شبستان امام جواد(ع) با ۳۰ میلیارد ریال هزینه مادی و در مساحتی ۳۳۰ متر مربعی احداث شده، رقم‌هایی محدود اما تاثیر آن به مراتب بیشتر است، حتی اگر یک نفر در این مکان هدایت شود، گویی یک جامعه هدایت شده‌اند و ثواب این امر را نمی‌توان محاسبه کرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم تاکید کرد: خداوند کار بی حساب انجام نمی‌دهد اما ثواب اعمال خیر نزد او برای انسان‌ها قابل محاسبه نیست، حتی نیت خیر هم نزد خدا دارای اجر و ثواب است.
وی با اشاره به ماندگاری اعمال خیر حتی پس از مرگ آدمی گفت: کار نیکو و با نیت الهی تا پایان جهان باقی می‌ماند و ثواب آن به انسان می‌رسد.
اسکندری افزود: حضرت علی(ع) چندین سال زحمت کشیدند و نخلستانی را به بار آوردند و سپس به مبلغ قابل توجهی فروختند که حدود دو هزار دینار بود، حضرت دینارها را گوشه عبای خود ریختند و تا به منزل رسیدن همه را بین فقرا تقسیم کردند، درب منزل دیناری وجود نداشت و حضرت عبای خود را تکاندند، به ایشان گفته شد مقداری هم برای فرزندانتان نگاه می‌داشتید، حضرت فرمودند همه را برای آنها گذاشتم، همه آن دینارها برای ما ذخیره شده است.