به گزارش پایگاه خبری ربیع، مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اصفهان از ثبت ۵ میلیون و ۹۷۵ هزار و چهار تردد در محورهای مواصلاتی استان اصفهان از ۱۳ تا ۱۷ خردادماه سال جاری خبر داد.

مهدی خضری اظهار کرد: همانطور که پیش بینی شده بود میزان تردد در این ایام رشد ۳۷ درصدی را ثبت کرد.

وی با بیان اینکه این تعطیلات آغاز سفرهای تابستانی را کلید زد، گفت: بیشترین حجم تردد در محورهای آزادراه اصفهان-زرین شهر و بالعکس، اصفهان-شهرضا و بالعکس، آزادراه کاشان-قم، آزادراه شاهین شهر- اصفهان و آزادراه نجف آباد- داران ثبت شده است.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اصفهان با بیان اینکه برنامه ریزی برای مدیریت ترافیک در محورهای گردشگری استان اصفهان ضروری است، گفت: در کمیسیون مدیریت اجرایی حمل ونقل ایمنی استان اصفهان پیشنهاداتی درباره راه‌ها، تاسیسات گردشگری، حضور پلیس و … سایر مؤلفه‌های مؤثر بر یک سفر ایمن و با کیفیت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: پیش از توسعه گردشگری ما نیازمند برنامه ریزی و سرمایه گذاری برای توسعه و تأمین زیرساخت‌ها در محورهای گردشگری هستیم که بهبود وضعیت راه‌ها نیز در این دسته جای می‌گیرند.

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: از ۱۳ تا ۱۷ خردادماه ۱۴۳ هزار و ۳۸۸ مسافر، حمل ونقل عمومی را برای سفر خود انتخاب کردند.

خضری با بیان اینکه استان اصفهان در تعطیلات اخیر میزبان مسافران بسیاری زیادی از اقصی نقاط ایران بود، اظهار کرد: در این مدت ۱۱ هزار و ۳۷۶ سفر با ناوگان حمل ونقل عمومی استان اصفهان ثبت شده است.

وی با بیان اینکه جلسات متعددی برای ایجاد آمادگی در ناوگان حمل ونقل عمومی شامل اتوبوس، مینی بوس و سواری برگزار شده است، اضافه کرد: همزمان با آغاز سفرهای تابستانی گشت‌های دروازه‌ای و نظارت بر ناوگان حمل ونقل عمومی ومدیران فنی تشدید شده است.

خضری خاطرنشان کرد: امنیت ناوگان حمل ونقل عمومی به نسبت خودروهای شخصی در جایگاه بالاتری قراردارد و پیشنهاد ما استفاده مردم از ناوگان حمل ونقل عمومی به جای خودروهای شخصی است.