به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از جاسک، مدیرکل فناوری و اطلاعات و تحول اداری وزارت ورزش و مشاور توسعه منابع انسانی وزارت ورزش به همراه معاون توسعه منابع انسانی وامور هماهنگی اداره کل ورزش و جوانان به شهرستان جاسک عزیمت و در نشست صمیمی هیئت‌ها و باشگاه‌ها شرکت کردند.

در این جلسه، مدیرکل اطلاعات فناوری و تحول اداری وزارت ورزش و جوانان گفت: بعد از چهل سال شاهد پیشرفت و رشد و آبادی و عمرانی در تمام حوزه های در سطح کشور هستیم.در زمینه ورزشی پیشرفت خوبی کردیم.

 مطلبی تصریح کرد: وزارت ورزش و جوانان به هیئت‌های ورزشی کمک خواهد کرد. وزیر ورزش عنایت ویژه‌ای به جاسک دارد.

وی با بیان اینکه توجه به ورزش بانوان در تمام کشور از برنامه‌های مهم وزارت ورزش و جوانان است یادآورشد: از ۲۷ صدم درصد ۹ درصد مالیات ارزش افزوده در شهرستان‌ها متعلق به خود شهرستان می‌باشد.

مدیرکل اطلاعات فناوری و تحول اداری وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: وزیر ورزش و جوانان به هرمزگان سفر خواهد کرد و هیئت‌های ورزشی استان وشهرستان ها باید برنامه عملیاتی سالیانه ارائه دهند که تا کنون بیش از ۸۶ درصد بودجه مالی به فدراسیون‌های کشور پرداخت شده است.

مطلبی اظهار کرد: در سال ۹۸ از نظر مالی هیئت‌ها ورزشی را حمایت خواهیم کرد و مشکل مالی نخواهیم داشت.

وی گفت:در حوزه ورزش‌های همگانی و بانوان ما مشکل مالی نداریم هر موقع هیئت‌ها خواسته‌اند حمایت کرده‌ایم و وظیفه وزارت ورزش و جوانان در حوزه سالن‌هایی که احداث شده است تجهیز کردن آنهاست. اگر پروژه‌هایی که مسکن شهرسازی استارت شروع آن را زده است نمی‌تواند به اتمام برساند ان را به اداره‌کل ورزش و جوانان استان تحویل دهد.

مدیرکل اطلاعات فناوری و تحول اداری وزارت ورزش و جوانان افزود: تمام اطلاعات اماکن ورزشی و ورزشکاران در سامانه مبین می‌باشد. ما در حال مشاوره با مرکز بوده وهستیم تا بتوانیم مستقیما به هیئت‌ها کمک کنیم، ما پول داریم و نمی‌توانیم بصورت مستقیم هزینه کنیم و پرداخت کنیم. آمدم در جاسک برای ورزش تحول جدی ایجاد کنم جاسک کانون توجه مسؤولین عالی کشور و نظام است.

مطلبی یادآورشد: یکی از اهداف ما در استان‌ها وادارات کل، ایجاد معاونت بانوان است که این کار را انجام می‌دهیم. با این کار بخش بزرگی از مشکلات ورزش بانوان حل خواهد شد. هر چندطبق اماری که در اختیار ما قرار دارد سرانه اماکن ورزشی بانوان در جاسک بیشتر از آقایان است.

 وی خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه‌ای با بانک رسالت بسته‌ایم که تا مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان وام به فعالین در حوزه ورزش پرداخت خواهیم کرد.

سپس عبدالمجید مرادی رئیس ورزش و جوانان جاسک ضمن تبریک دهه فجر به بیان گزارشی از اطلاعات انجام شده این اداره و مسائل و مشکلات ورزشی شهرستان جاسک پرداخت.

سپس احمد معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری گفت: آسیب‌های اجتماعی دغدغه همه ما برای کاهش آسیب‌های اجتماعی است و باید برنامه ریزی درست در حوزه ورزش و جوانان داشته باشیم.

احمد گمتیلی افزود: برند ورزش جاسک آبی ساحلی است، باید برای احداث مجموعه ورزش‌های ساحلی وزارت ورزش اقدام کند، جاسک پتانسیل‌های خوبی در حوزه ورزش‌های آبی ساحلی دارد و باید این استعدادها را شناسایی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه ورزش بومی محلی شترسواری ظرفیت بالایی داریم و باید این گونه ورزش‌های بومی محلی در جاسک تقویت کنیم، جاسک می‌تواند قطب اول ورزش‌های بومی محلی کشور باشد.

سپس معاون هماهنگی اداره‌کل ورزش و جوانان استان گفت: هیئت‌ها برنامه داشته باشند بر اساس برنامه پیش بروند.  تخصیص دادن اعتبارات به هیئت‌ها منوط به ارائه برنامه است.

 علی خواجه فینی یادآورشد: طرح وپروژه‌های ورزشی که توسط مسکن در حال انجام است به کندی پیش می‌رود که باید هر چه سریع‌تر به تمام برسد.

انتهای پیام/۸۸۰۴۹/