به گزارش خبرنگار ربیع،مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان از برنامه‌ ‌ های جدی این شرکت را استفاده از ایده‌های دانش‌بنیان عنوان کرد و گفت: با به‌کارگیری فناوری‌های دیجیتال، عملکرد و اثرگذاری نمایشگاه اصفهان را بیش از پیش افزایش خواهیم داد.

احمدرضا طحانیان در بازدید از نمایشگاه شهر هوشمند که در مصلای تهران برگزار شد، با اشاره به اینکه عمر بیشتر کشورها در هوشمندسازی تنها به ۳۰ یا ۴۰ سال می‌رسد و از سال ۱۳۶۸ نخستین سیستم هوشمند را در شهر اصفهان شاهد بودیم افزود: در طول ۴۰ سال اخیر شرکت‌های ایرانی در زمینه هوشمندسازی خوب عمل کرده‌اند و ورودشان به این حوزه از بخش تقاطع‌های هوشمند و سیستم‌های ترافیکی انجام شده است.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر و با ورود شهر هوشمند، دانش آن به تدریج وارد مباحث شهری شد، افزود:با تعاملات صورت گرفته قرار است مهرماه سال جاری نمایشگاهی در سوریه برگزار شود وما به دنبال این هستیم تا توانمندی‌های ایران  وظرفیت بالای شرکت‌های دانش‌بنیان را که سهم خوبی در صادرات دارند را به دیگر کشور ها معرفی کنیم.

وی با اشاره به اینکه توجه به بخش فضای مجازی و متاورس از مهمترین طرح های امسال و سال آینده است شرکت نمایشگاه های اصفهان است افزود: شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ساختاری زنده و در حال ارتقا دارد وما به دنبال آن هستیم تا رسالتی که اصفهان به عنوان قلب صنعت ایران دارد را حفظ کنیم؛ و پل ارتباطی میان بازار و صنعت باشیم.

طحانیان ،با بیان اینکه بیشتر کشورهابحث هوشمند سازی شهررا ازترافیک و حمل‌ونقل هوشمند شروع کرده‌اند، گفت: اصفهان یکی از شهرهای پیشگام در این زمینه بوده و براساس زیرساخت‌های مناسبی که در اصفهان داریم، سال آینده آمادگی خوبی برای برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان ازتوانایی افراد برای ارائه محصولات جدید حمایت می‌کند واز این پس فضایی را به صورت رایگان به شرکت‌های دانش بنیان اختصاص می‌دهیم .

پریسا خاکبازان