به گزارش پایگاه خبری ربیع، در هفتاد و پنجمین جلسه شورای گفتگودولت و بخش خصوصی استان اصفهان ۷ مصوبه در خصوص مشکلات بازگشت ارز صادرات و ۳ پیشنهاد در خصوص مالیات برعمکرد شرکت‌های خدماتی شهرک‌های صنعتی به تصوب رسید.

 در هفتاد و پنجمین جلسه شورای گفتگودولت و بخش خصوصی استان اصفهان ۴ پیشنهاد ملی و ۳ پیشنهاد استانی در خصوص مشکلات بازگشت ارز صادرت کالا و خدمات صادرکنندگان در سال ۱۳۹۷ و ۳ پیشنهاد در خصوص مالیات برعمکرد شرکت‌های خدماتی شهرک‌های صنعتی به تصویب رسید.

استاندار اصفهان در این آیین گفت: واحدهای نظارتی و مالیاتی با توجه به شرایط فعلی اقتصاد کشور، تصمیمات لازم و راهکارهای مناسب‌تری را برای فعالان اقتصادی کشور اتخاذ کردند تا آنان بتوانند به فعالیت خود همچنان ادامه دهند.

عباس رضایی تاکید کرد: با تمام توان برای حل مسائل و مشکلات تک تک واحدهای تولیدی استان در بخش‌های مختلف تلاش می‌کنیم و بر این اساس هر هفته با حضور معاونین استانداری و مدیران سازمان‌های دولتی در یکی از شهرک‌های صنعتی استان از نزدیک مسائل تولیدکنندگان پیگیری می‌شود.

مسائل اقتصادی را با فرمول اقتصادی حل کنیم

رییس اتاق بازرگانی اصفهان نیدر این جلسه خواستار حل مسائل اقتصادی با فرمول علم اقتصاد شد و گفت: کاهش نرخ ارز طی هفته جاری ناشی از فزونی عرضه نسبت به تقاضا بوده است و برای مدیریت ارز باید بر اساس فرمول اقتصادی آن رفتار کرد.

 مسعود گلشیرازی افزود: در شرایطی که تحریم‌های اقتصادی روز به روز سخت‌تر می‌شود باید جریان ورود ارز به اقتصاد کشور را تسهیل کرد تا اثرات تحریم خنثی شود.

دبیر شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان اصفهان خواستار بازنگری در عملکرد بانک‌های عامل استان اصفهان و نحوه هزینه منابع بانکی آنان شد و گفت: در سال ۹۷ بیش از ۳۵ هزار میلیارد تومان منابع بانکی از استان اصفهان خارج شده است و این عدد می‌توانست در اقتصاد استان تاثیربسزای در تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی و توسعه اشتغال داشته باشد.

ستاد پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری، بازوی شورای گفتگو

محمدرضا حبیبی رییس دادگستری استان اصفهان در این جلسه گفت: دستگاه قضا در جهت رونق تولید و حمایت از تولیدکنندگان از هیچ حمایتی فروگذار نمی‌کند و شورای گفتگو با حضور نمایندگان سه قوه در استان می‌تواند نقش اتاق فکر حل مسائل اقتصادی را ایفا کند.

وی ستاد پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری استان اصفهان را بازوی شورای گفتگو برای حل مسائل اقتصادی استان برشمرد و گفت: دادگستری در جایی که باید اقدام قضایی برای حمایت از تولید انجام دهد دریغ نخواهد کرد.

 تسهیل شرایط برای بازگشت ارز صادرکنندگان به داخل کشور

محمود تولایی رییس اتاق بازرگانی کاشان در این جلسه خواستار تسهیل شرایط برای بازگشت ارز صادرکنندگان به داخل کشور شد و گفت: متاسفانه انقتال ارز ناشی از صادرات با مشکلاتی از سوی بانک‌های خارجی روبروست.

حمیدرضا فولادگر رییس کمیسیون ویژه تولید ملی در این جلسه از ابلاغ آیین نامه قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آنها خبر داد و گفت: در این راستا سامانه ایی برای معرفی توانمندی تولیدکنندگان داخلی برای تأمین نیازهای سازمان‌های دولتی و حاکمیتی راه اندازی می‌شود.