مدیرکل استاندارد استان همدان با اشاره به اینکه قرارگاه اداره کل استاندارد با هدف تامین سلامت زائران راه‌اندازی شده است، به زائران اربعین حسینی توصیه کرد: به نشان استاندارد و تاریخ انقضاء اجناس دقت کرده و برای اطمینان از صحت علامت استاندارد به سامانه ۱۰۰۰۱۵۱۷ مراجعه کنند.

 

امیری‌پریان همچنین در خصوص تهیه مواد غذایی کنسرو شده و بسته های نان نیز از زوار خواست به تاریخ انقضا و علامت استاندارد این مواد غذایی توجه و از سلامت آنها اطمینان حاصل کنند تا با مسمومیت و مشکل گوارشی مواجه نشوند.

 

وی با تاکید بر اینکه کارشناسان این اداره کل نظارت دقیق بر سلامت آب معدنی های موجود در بازار دارند، از زائران خواست که از سلامت آب معدنی‌های مسیر اطمینان حاصل و سپس از آنها استفاده کنند.

 

مدیرکل استاندارد استان همدان تصریح کرد: با تشکیل قرارگاه این اداره کل، تیم‌هایی در مبادی ورودی‌ شهرستان های مسیر زائران مستقر شده و در برقراری سلامت زائران خدمت‌رسانی می‌کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: سامانه ۱۵۱۷ اداره کل استاندارد به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش ها و شکایات مردمی در زمینه کالاهای غیر استاندارد است و شکایت های مردمی در این سامانه ثبت شده و در اسرع وقت برای رسیدگی در اختیار کارشناسان مربوطه قرار خواهد گرفت.