به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس، بخش حفظ قرآن نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم امسال با رویکردی متفاوت به ارائه برنامه‌های مختلف آموزشی و تبلیغی در زمینه حفظ قرآن کریم پرداخته است.

‌سال‌های ۹۱ و ۹۲ در بخش حفظ نمایشگاه قرآن از داوطلبان حفظ قرآن کریم نام‌نویسی شد، اما پایان کار نمایشگاه پایان این نا‌م‌نویسی‌ها بود و داوطلبان به حال خود رها شدند و هیچ برنامه‌ای برای حفظ آنان ارائه نشد.

اما امسال بخش حفظ قرآن با رویکرد آموزشی و مشاوره‌ای در نمایشگاه قرآن به فعالیت می‌پردازد و در آن ابعاد مختلف و آثار مثبت حفظ قرآن برای مردم تبیین و آنها در این زمینه راهنمایی می‌شوند.

غرفه محصولات حفظ قرآن شامل کتب آموزشی ویژه همه سنین از جمله غرفه‌های بخش حفظ است که کتاب‌هایی مانند درس‌نامه حفظ و کتاب آموزش حفظ قرآن استاد پرهیزکار به همراه نرم‌افزار‌های آموزشی در آن عرضه می‌شود.

غرفه مسابقه حفظ قرآن یکی دیگر از غرفه‌های نمایشگاه است که کودکان و نوجوان باحضور در آن به سؤالات مجریان پاسخ می‌دهند و هدایایی دریافت می‌کنند.

آموزش تلفنی حفظ قرآن عنوان غرفه دیگر بخش حفظ نمایشگاه قرآن است که در آن ابتدا راه‌ها و شیوه‌های حفظ جزء ۳۰ قرآن به همراه برنامه‌ریزی آموزشی به علاقه‌مندان ارائه و قرار است شرکت‌کنندگان این بخش در طول سال به صورت تلفنی با استاد در ارتباط باشند و محفوظات خود را تحویل دهند.

در فضای اصلی بخش جایگاه و اسیجی طراحی شده و برنامه‌های مختلف از جمله برنامه‌های ویژه کودکان و نوجوانان در آن اجرا و توسط شبکه قرآن و معارف سیما ضبط می‌شود. همچنین چهره‌های محبوب حفظ قرآن باحضور در این بخش ضمن بیان تجربیات و خاطرات خود برای علاقه‌مندان به بیان فواید حفظ قرآن پرداخته و عموم علاقه‌مندان را به حفظ قرآن تشویق می‌کنند.

برگزاری محفل انس با قرآن از دیگر برنامه‌هایی است که هرشب برروی جایگاه بخش حفظ قرآن نمایشگاه اجرا می‌شود.

غرفه مشاوره حفظ قرآن کریم از دیگر غرفه‌های بخش حفظ قرآن است که در آن اساتید قرآن به بیان راه‌های حفظ و روش های مناسب با استعداد‌های افراد می‌پردازند.

غرفه کودکان و حفظ قرآن هم در بخش حفظ به ارائه مشاوره به والدین و ارائه راه‌های حفظ برای کودکان می‌پردازد.

مسابقه پیامکی از دیگر برنامه‌‌های بخش حفظ قرآن نمایشگاه است که علاقه‌مندان از طریق سامانه پیامکی ۱۰۰۰۰۱۱۴۱۱۰ به یکی از چهره‌های محبوب خود در زمینه حفظ قرآن رآی می‌دهند. اسامی چهره‌های معرفی شده برای مسابقه پیامکی شامل ۱. شهریار پرهیزکار، ۲. حجت‌الاسلام محمد حاج‌ابوالقاسم، ۳. محمد‌حسین طباطبایی، ۴. مرحوم فاطمیان، ۵. حجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی

علاقه‌مندان عدد گزینه مورد نظر خود را به سامانه ۱۰۰۰۰۱۱۴۱۱۰ ارسال و در پایان نمایشگاه چهره محبوب مردم معرفی می‌شود.

انتهای پیام/