به گزارش پایگاه خبری ربیع، آلو قرمز دارایویتامین ها و مواد معدنی فراوانی است به همین دلیل برای بسیاری از بیماری ها مفید است. این میوه خوشمزه دارای رنگ قرمز براق، گوشتی شیرین و آبدار می باشد ولی پوست آن ترش است. آلو قرمز جزو میوه های تابستانی است که معمولا به صورت تازه خوری مورد استفاده قرار می گیرد ولی در عین حال به صورت کمپوت و یا مربا نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

میزان پتاسیم در آلوی قرمز بالا است از این رو می تواند فشار خون را کنترل کند و در نتیجه خطر ابتلا به سکته مغزی را کاهش دهد. فیبر موجود در این میوه باعث شده تا خاصیت ملینی پیدا کند و برای درمان یبوست و بواسیر مورد استفاده قرار گیرد.

به دلیل وجود آنتی اکسیدان های بی نظیر در آلو، این میوه برای محافظت از قلب و چشم مفید است و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن هم می شود. افرادی که رژیم های کم چربی و لاغری دارند می توانند خشک شده این میوه ها را مصرف کنند. به این دلیل که این میوه فیبر دارد می تواند یک سیر کننده مناسب باشد.

در ادامه به بررسی بیشتر خواص آلو قرمز می پردازیم.

آلو قرمز حافظ قلب شما

یک عدد آلو قرمز متوسط حاوی ۱۱۳ میلی گرم پتاسیم است که فشار خون را کنترل می‌کند و خطر سکته‌ی مغزی را کاهش می‌دهد.

باید بدانید رنگدانه‌ی قرمز- آبی که در این آلوها وجود دارد و آنتوسیانین نامیده می‌شود با رادیکال‌های آزاد مخرب مقابله کرده و به این ترتیب جلوی ابتلا به سرطان را می‌گیرد.

آلو سیستم گوارشی را در سلامت نگه می‌دارد

آلو خشک به کولون (بخشی از روده‌ی بزرگ) کمک می‌کند تا وظیفه‌ی خود را به خوبی انجام دهد. باید بدانید که هر یک عدد آلو خشک حاوی یک گرم فیبر می‌باشد. این میوه‌ی خشک یک ملین طبیعی و موثر محسوب می‌شود.

آلو میزان گلیسمی خون را پایین می‌آورد

آلو حاوی شاخص گلیسمی پایینی است و مصرف آن میزان قند خون را تنظیم کرده و خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش می‌دهد.

آلو مفید برای سلامت استخوان‌هایتان

محققان دانشگاه ایالتی فلوریدا و دانشگاه ایالتی اوکلاهاما تراکم استخوانی دو گروه از زنان یائسه را به مدت ۱۲ ماه مورد بررسی قرار دادند.

در این پژوهش زن‌های شرکت‌کننده به دو گروه تقسیم شدند.

گروه اول روزانه ۱۰۰ گرم معادل حدود ۱۰ عدد آلو خشک مصرف کردند و گروه دوم روزانه ۱۰۰ گرم سیب خشک دریافت کردند.

شرکت کننده‌های هر دو گروه روزانه مکمل کلسیم و ویتامین D مصرف کردند.

نتایج بررسی‌ها نشان داد که تراکم استخوانی در ناحیه‌ی ستون فقرات و بازوهای گروه مصرف کننده‌ی آلو خشک بالاتر بوده است.

آلو، مفید برای حافظه

آیا می‌دانید مصرف روزانه سه تا چهار عدد آلو خشک که سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها است می‌تواند با رادیکال‌های آزادی که به حافظه و مغز آسیب می‌رساند مقابله کند؟ بله آلو خشک این خاصیت را دارد رادیکال‌های آزاد مخرب را از بین ببرد و حافظه‌ی شما را در شرایط سالمی نگه دارد.