به گزارش پایگاه خبری ربیع، نادر بذرفشان رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت و گو با اقتصاد آنلاین با اشاره به وضعیت بازار سکه و طلا گفت: در بازار ثبات خوبی برقرار شده و قیمت ها از پیش بینی ها هم بیشتر کاهش یافته است و به نظر نمی رسد کاهش یا افزایش گسترده ای در قیمت ها داشته باشیم.

وی با بیان اینکه روند کاهشی بازار سکه و طلا متاثر از کنترل نرخ ارز و اخبار مثبت سیاسی بود، گفت: با وجود اینکه انس جهانی طلا در آغاز این هفته ۱۱ دلار افزایش یافته است اما روند بازار داخلی کاهشی بود.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به اینکه حباب سکه هنوز تخلیه نشده است گفت: حباب سکه از ۶ تا ۶ میلیون ۵۰۰ هزار تومان به ۴ میلیون تومان رسیده است. حباب نیم سکه حدود ۵ میلیون تومان شده و حباب ربع سکه نیز ۴ میلیون تومان است.

وی درباره روند بازار طی روزهای آینده نیز گفت: کاهش گسترده قیمت طلا و سکه اکنون بازار را به ثبات رسانده و بعید است در روزهای پیش رو کاهش یا افزایش چشمگیری داشته باشیم. بنابرین مردم می توانند معاملات عادی خود را در بازار مصنوعات طلا انجام دهند.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره وضعیت طلا در ابتدای سال ۱۴۰۲ افزود: پیش بینی ما برای تغییرات قیمت طلا و سکه در ابتدای سال آینده نوسان قیمتی در حدود  ۲ تا ۵ درصد است.

وی درباره تاثیر عرضه گواهی شمش طلا و ربع سکه در بورس بر بازار سکه و طلا نیز گفت: اقدامات بانک مرکزی در این خصوص می تواند بر بازار اثرگذار باشد و به ثبات بیشتر قیمت طلا و سکه کمک کند اما باید منتظر ماند نحوه دقیق این عرضه ها تعیین شود.