به گزارش پایگاه خبری ربیع، مدیرعامل کانون حامیان بیماران سرطانی و صعب‌العلاج گفت: رضایت از داشته‌ها و امید به زندگی تنها راه درمان سرطان است، باید توجه داشته باشیم که شیمی‌درمانی نمی‌تواند سرطان را ریشه کن کند.

عبدالرحیم عظیمی، در دومین جشن سالانه سلامتی پس از سرطان اظهار کرد: متخصصان شیمی درمانی هر روز با بیماران سرطانی و شیمی درمانی مواجه هستند.

این فوق تخصص خون و آنکولوژی با بیان اینکه ۸۰ درصد علت ابتلا به سرطان بسته به شرایط روحی و زندگی مبتلایان است، تأکید کرد: طی یک دهه اخیر طب تسکینی را در دستور کار قرار دادیم تا با تغییر سبک زندگی و تفکر و اعتقاد بیماران، آن‌ها را به زیستن دعوت کنیم تا بتوانند با بیماری سرطان مقابله کنند.

وی اظهارکرد: بر اساس آنچه در مطالعات به دست آمده، کاربردی‌ترین درمان سرطان تقویت سیستم ایمنی در درون بدن خود بیماران است.

وی با بیان اینکه علت افزایش سرطان بسته به فاکتورهای بیرونی و درونی است، ادامه داد: فاکتورهای بیرونی شامل زمین، خاک، هوای آلوده، عفونت، ویروس و مواد شیمیایی، اشعه آفتاب و موارد دیگر هستند و علت سرطان در داخل سیستم ایمنی بدن است.

 دبیر انجمن سرطان اصفهان گفت: برگزاری دومین جشن سالانه سلامتی پس از سرطان به این منظور است که دردهه کرامت بتوانیم با مسئولان و بهبودیافتگان سرطان دیدار داشته باشیم و در این زمینه استارت کارهای خوب و جرقه‌های پیشرفت را در بهبود این بیماران بزنیم.

پوریا عادلی، افزود: درگذشته اصفهان مهد رادیوتراپی ایران شد و اساتید اصفهان بنیانگذاران رادیوتراپی بودند و اکنون حال رادیوتراپی اصفهان خوب نیست و هنوز روش‌های جدید رادیوتراپی را در اصفهان نداریم و بیماران برای درمان مجبور هستند که به سایر استان‌ها سفر کنند.

عادلی گفت: از استاندار تقاضا داریم که در این زمینه پیگیری و برای راه اندازی مرکزی برای ارائه روش‌های جدید رادیوتراپی در اصفهان اقدام لازم را انجام دهند و معتقدم اگر این مسئله در دوره استاندار فعلی حل نشود به طور یقین درآینده هم حل نخواهد شد.