به گزارش پایگاه خبری ربیع، بیت کوین یک ارز دیجیتال است که از کد‌های کامپیوتری ساخته شده است. بیت کوین با هیچ عنصر فیزیکی مانند سکه یا اسکناس کاغذی مطابقت ندارد و ارزش آن به عوامل مختلفی از جمله میزان عرضه و تقاضا بستگی دارد.

قیمت بیت‌کوین در معاملات روز سه‌شنبه (۲۸ بهمن) برای اولین بار مرز ۵۰ هزار دلاری را ر رد کرد و رکورد جدیدی بر جای گذاشت. این رمزارز دیروز برای مدت کوتاهی به بالای ۵۰ هزار و ۶۰۰ دلار هم رسید که البته با گذشت زمان قیمت آن فروکش کرد و مجدد به زیر ۴۹ هزار دلار هم رسید.

از ابتدای سال میلادی جدید قیمت این رمزارز بیش از ۷۲ درصد افزایش داشته که بیشترین عامل صعود آن سرمایه‌گذاری شرکت خودروسازی تسلا و حمایت مدیر عامل آن از بیت‌کوین بوده. شرکت تسلا در ماه ژانویه حدود ۱/۵ میلیارد دلار بیت‌کوین خرید و گفته که این رمز ارز را به عنوان روشی برای پرداخت قبول می‌کند.

این روز‌ها خرید و فروش ارز‌های دیجیتال مورد توجه بسیاری از افراد در سراسر دنیا قرار گرفته است.

بیت کوین

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۹۱۴.۸۹ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۵۹.۸۸ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

اتریوم

اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۲۰۷.۳۱ میلیارد دلار، در رتبه ۲ بازار قرار داشته و سهم ۱۳.۵۷ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

قیمت ارز‌های دیجیتالی

شما مخاطبان باشگاه خبرنگاران جوان می‌توانید، قیمت انواع ارز‌های دیجیتالی از جمله بیت کوین، اتریوم و ریپل در ۲۹ بهمن را در ادامه این خبر ببینید:

ارز دیجیتال قیمت(دلار) قیمت(تومان)
بیت کوین ۴۹,۱۱۰ ۱,۳۰۳,۸۷۰,۵۳۰
اتریوم ۱,۸۰۷.۵۲ ۴۷,۹۸۹,۸۸۴
تتر ۱ ۲۶,۵۵۳
کاردانو ۰.۸۶۲ ۲۳,۱۵۸
ریپل ۰.۵۶۹ ۱۵,۱۱۱
پولکادات ۲۸.۳۲ ۷۵۱,۷۸۳

گفتنی است؛ نرخ ارز‌های دیجیتال لحظه‌ای در حال تغییر است و اعداد جدول در زمان تنظیم این خبر ثبت شدند.

باشگاه خبرنگاران