به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از سنندج، صدیقه عبداللهی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های جمعی استان و در حاشیه آئین جشن شکوفه‌ها و غنچه‌های سنندجی اظهار کرد: امسال روز اول بالغ بر ۱۵۸ هزار دانش‌آموز دوره ابتدایی به مدارس تعلیم و تربیت ورود پیدا می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد ۲۴ هزار نفر نوآموز پیش‌دبستانی هستند، بیان کرد: ۱۹۵۸ کلاس درس دوره ابتدایی و ۷۰۰ مرکز پیش‌دبستنانی در استان امسال فعال هستند.

وی با بیان اینکه دانش‌اموزان ابتدایی در ۷ هزار و ۴۲۴ کلاس سازماندهی شده‌اند، افزود: امسال ساماندهی نیروی انسانی و فضای مدارس موفق تر از سنوات گذشته بود.

معاون ابتدایی آموزش و پرورش استان کردستان با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های والدین ثبت نام فرزندانی است که در مهرماه به دنیا آمده‌اند، افزود: براساس قانون تنها دانش‌آموزانی می‌توانند در پیش‌دبستانی ثبت نام کنند و به مدرسه وارد شوند که نیمه اول سال به دنیا آمده باشند.

عبداللهی عنوان کرد: تنها دانش‌آموزانی که تا یکم مهرماه ۹۲ به دنیا آمده‌اند می‌توانند سالتحصیلی جدید را در کلاس اول ابتدایی آغاز کنند و از دوم مهرماه ۹۲ به بعد باید سال آینده به مدرسه ورود پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه تحصیل جهشی دانش‌آموزان نیز از پایه سوم به پنجم ابتدایی میسر است، اضافه کرد: براساس استعداد و هوش دانش‌آموز پایه سوم آزمونی از طریق سنجش و اداره آموزش و پرورش استثنایی انجام می‌گیرد و در صورت قبولی در آزمون دانش‌آموز به پایه پنجم ورود خواهد یافت.

وی عنوان کرد: هر ساله اداره آموزش و پرورش استثنایی و اداره سنجش به مدارس ابلاغ می‌کنند دانش‌آموزانی که مایل به شرکت در آزمون تست هوش و جهش هستند را معرفی و پس از فرآیند برگزاری آزمون در صورت قبولی به پایه بالاتر جهش پیدا می‌کنند.

انتهای پیام/