به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس، سردار محمدحسین رجبی  با مطلوب ارزیابی کردن طرح جهاد همبستگی، اظهار کرد: اینکه هر مسجد در کشور، خانه سیل‌زده‌ای را بازسازی کند و هر فرد بازاری یکی از وسایل زندگی مردم این مناطق را تامین کند، طرح خوبی است.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس اذعان داشت: روحیه بسیجی در طرح جهاد همبستگی نهفته است چرا که همه مردم می‌توانند در این طرح سهیم باشند.

وی یادآور شد: البته نیروهای بسیجی و سپاهی پیش از این هم، از این طرح و ظرفیت‌ اما با عناوین دیگر در خیلی از جاها که نیاز بوده استفاده کرده از جمله در دوران جنگ تحمیلی و پشتیبانی از جنگ و همچنین در دوران بازسازی‌های پس از جنگ و عرصه‌های محرومیت‌زایی است.

وی افزود: همه ما به حکم وظیفه انقلابی و سازمانی در قالب طرح جهاد همبستگی باید به مردم خدمت کنیم هر چند نیروهای بسیجی و سپاه کردستان تاکنون پای کار بوده و هست.

سردار رجبی ادامه داد: البته جدای از این طرح، به محض وقوع سیل در کشور، نیروهای ما به حکم وظیفه در منطقه حاضر شدند، محورها را بررسی و خرابی‌ها را برآورد کردند و اقدامات لازم در جهت بازسازی انجام دادند.

وی تصریح کرد: هرچند اولویت اصلی ما در بحث وقوع سیل استان کردستان بود، اما با توجه به اینکه استان خودمان خسارت زیادی ندید، نیروهای و گروه‌های مهندسی خود را با تجهیزات کامل به منطقه کوهدشت از جمله مناطق سیل‌زده اعزام کردیم.

فرمانده سپاه ‌بیت‌المقدس استان کردستان تاکید کرد: وقوع سیل در منطقه کوهدشت موجب خرابی اکثر پل‌ها، قطع راه‌ها و جاده‌های مواصلاتی بویژه راه‌های روستایی و رانش زمین شده بود به همین منظور ۲۴ دستگاه راه‌سازی خود را به منطقه اعزام کردیم و اقدام به ساخت، بازسازی و مرمت راه‌های ارتباطی کردیم.

وی یادآور شد: هر چند خود مردم این مناطق آسیب جدی ندیده بودند و از لحاظ امکانات، تغذیه و دارو مشکلی نداشتند اما باز گروه‌های جهادی پزشکی خود را نیز به منطقه اعزام کردیم.

سردار رجبی گفت: در حال حاضر بعد از چندین شبانه‌روز کار عملیاتی با ساخت و بازسازی پل‌ها و جاده‌ها اقدامات مهندسی ما در منطقه پایان یافته است و تردد برقرار است و مردم هم از این اقدامات راضی بودند.

فرمانده سپاه ‌بیت‌المقدس استان کردستان تصریح کرد: ما آمادگی داریم تا رفع تمام ویرانی‌ها نیروهای خود را به مناطق سیل‌زده اعزام کنیم، البته هرچند در حال حاضر عملیات ما در منطقه کوهدشت پایان یافته است و تا چند روز آینده گروه‌های جهادی دانشجویی را به شهر پلدختر که حجم ویرانی‌ها در آنجا زیاد است اعزام می‌کنیم.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۸۳/ن