مسئول اردوهای جهادی استان اصفهان گفت: ۵۰ جهادگر اصفهانی در قالب ۳ گروه جهادی در ایام ماه مبارک رمضان به مناطق محروم استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد اعزام شدند.

به گزارش ربیع به نقل از تسنیم ، محمد رضایی با اشاره به آغاز اعزام گروه‌های مختلف جهادی به مناطق محروم اظهار داشت: تاکنون ۲۵۰ گروه جهادی در استان اصفهان از قشرهای مختلف بسیج دانشجویی، طلاب و مساجد و محلات به ثبت رسیده است که این گروه‌ها، سالانه یک یا ۲ بار در مناطق محروم حاضر می‌شوند.

وی با بیان اینکه اعزام گروه‌های جهادی با هدف محرومیت‌زدایی در مناطق محروم اجرا می‌شود، افزود: در عید نوروز سال ۱۳۹۵، حدود ۷۰۰ نفر در قالب گروه‌های جهادی به مناطق محروم اعزام شدند و مرحله اصلی اعزام گروه‌های جهادی در فصل تابستان است که این مرحله پس از ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود.

مسئول مرکز مطالعات راهبردی و هدایت حرکت‌های اردوهای جهادی بسیج سازندگی استان اصفهان بیان کرد: البته در ماه مبارک رمضان ۵۰ نفر از جهادگران اصفهانی در قالب ۳ گروه  جهادی در مدت زمان ۷ تا ۱۰ روز در مناطق محروم استان‌های اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری به فعالیت محرومیت‌زدایی می‌پردازند.

وی گفت: این گروه‌های جهادی در عرصه‌های عمرانی و فرهنگی در بخش‌های مختلف همچون ساخت مسجد، مدرسه، سرویس بهداشتی، ترمیم و مرمّت منازل مسکونی وغیره فعالیت می‌کنند.

رضایی تصریح کرد: به‌همراه هر یک از گروه‌های اعزامی در ماه مبارک رمضان، یک نفر روحانی خواهر و یا برادر به عنوان مبلغ دینی در مناطق محروم حضور پیدا می‌کند.