به گزارش پایگاه خبری ربیع، از روزهای اولی که انقلاب اسلامی پیروز شد و دست غارتگران خارجی از جمله آمریکا از ایران کوتاه شد ملت ایران تجربه های زیادی از ضربه های مختلف که چیزی کمتر از جنگ نبوده و نیستند را از استکبار جهانی پشت سر گذاشته است.

گرچه ۸سال نیز در جنگ آشکار دشمن قرار گرفت و سر بلند بیرون آمد اما با جنگ های پنهان نیز در تمامی دوران ۴۰ و اندی ساله مواجه بوده و آن را لمس نموده است ولی تو دهنی به دشمن زده و او را مایوس بر گردانده است گرچه گرفتار صدماتی و ضرر و زیان های مالی و جانی زیادی شده است.جنگ های پر سر و صدا با بمب و گلوله آدم می کشند و جنگ های بی صدا با پهپاد.

جنگ های بی صداتری هم هستند، جنگ هایی که صدایشان حتی فراتر از مرزهای دیگر کشورها شنیده نمی شوند. اما اکنون و در شرایط خاصی که که تقریبا تمام جهان با آن دست و پنجه نرم می کنند ایالات متحده  با تحریم همه جانبه و حتی دارویی در ایران یک جنگ پزشکی به راه انداخته است. جنگی که وزیر امور خارجه ی ایران آنرا تروریسم پزشکی می خواند. تحریم های ایالات متحده، مشکلات ناشی از ویروس کرونا در ایران را افزایش داده و مانع از آزمایش، درمان، و جلوگیری از انتشار بیشتر آن می شود

. تحریم ها همچنین بانک های ایرانی را در تامین مالی واردات تجهیزات پزشکی ناتوان کرده است. ایالات متحده، این موجود منحوس و بی رحم می خواهد گلوی دشمن خود(ملت ایران) را تا حدی بفشارد که ما را وادار به اعتراف ضعف و ناتوانی کنیم و او از این ره آورد نمدی بمالد. او علیرغم درخواست های مکرر سازمان ملل و جامعه ی جهانی، همچنان و در شرایط کرونایی فشارهایش را تشدید می کند چرا که او خود کرونایی است آدم کش و ضد حقوق بشر.

افرادی با بیماری های تنفسی بیشتر مستعد مرگ ناشی از کووید ۱۹ هستند. تقریبا ۱۰۰ هزار ایرانی در معرض خطرند. بیمارانی که بسیاری از آنها بازماندگان جنگ ایران و عراق اند که آمریکا در آن جنگ حامی و شریک عراق بود و باید در پیشگاه دادگاه عدل و شاید هم در همین دنیا در قبال این جانبازان عزیز پاسخگو باشد.

اَشکال دیگری از جنگ بی صدا وجود دارد. بازگرداندن دوباره ی تحریم ها شکل جدیدی از محاصره ی قرون وسطایی است. خروج ایالات متحده از برجام یک اقدام غیر قانونی بود. آمریکا ایران را تحت فشارهای اقتصادی بی سابقه ای قرار داده است. مردم ایران از این فشارها رنج می برند و بعضا  بواسطه عدم امکان دسترسی به داروی مورد نیاز یا سایر کمبودهایی که براثر تحریم آمریکا ایجاد شده است کشته می شوند که این جنایت در تاریخ ثبت و برای همیشه آمریکا در تاریخ محکوم و شرمنده خواهد بود.

ایالات متحده نه تنها ایران را تهدید کرده بلکه برای کشورهای دیگر نیز مجازات های برون مرزی اعمال کرده است. این تحریم ها بسیاری از کشورها را از تجارت با ایران منع می کند. ایالات متحده ادعا می کند که جلوی فعالیت های سپاه و برنامه های هسته ای ایران را می گیرد، اما در واقع کل اقتصاد ایران را تنبیه می کند و هیچ کشور جرات نمی کند با ایران وارد معامله شود یا داروی و مایحتاج ایران را تامین کند و از ایران مایحتاج مردمش را دریافت دارد.

جنگ سایبری نیز از دیگر گزینه های جنگ بی صدا محسوب می شوند. نیویورک تایمز فاش کرده که ایالات متحده دستور حملات پیشرفته ی مجازی به سیستم های ایرانی را صادر کرده است. سیستم هایی که فعالیت های غنی سازی هسته ای را امکان پذیر می کنند. در طی این حملات، ویروسی به نام Flame به سیستم ها ارسال شده که بخشی از پروژه ی مشترک CIA، NSA و یگان سری ۸۲۰۰ نظامی اسرائیل است.

آمریکا قبلا نیز با ویروس استاکس نت به سیستم های هسته ای ایران حمله کرده بود. پس از آنکه آمریکا روسیه را به هک کامپیوترهایش متهم کرد، ناتو طی بیانیه ای هک یک کشور عضو را به مثابه جنگ علیه کل اتحاد ناتو خواند. یعنی حملات سایبری یک عمل جنگی و مستلزم قصاص نظامی است.

آمریکا هیچ بمبی روی شهرهای ایران نمی ریزد. هیچ انفجاری در کار نیست. جنگ های خاموش مدل جدیدی از جنگ هستند. جنگ ها متوقف نشده اند، فقط کلمات پزشکی، اقتصادی، و سایبری پس از واژه ی جنگ قرار گرفته اند.