به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از پلدختر، حجت‌الاسلام حسین‌علی عالی‌پور ظهر امروز در جلسه شورای زکات این شهرستان ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) و هفته وحدت، اظهار داشت: زکات یک واجب الهی بوده که مورد تاکید ائمه(ع) است، از این‌رو اعضای این شورا در پلدختر و متولیان امر به ویژه جهادکشاورزی در رابطه با پرداخت زکات وجمع آوری آن، همکاری و تلاش می‌کنند.

وی به روایتی از پیامبر اسلام (ص) پیرامون امر زکات اشاره کرد و افزود: پیامبر اکرم (ص) می فرمایند، اموال خود را با پرداخت زکات بیمه کنید، از این رو عمل به این فریضه و واجب الهی موجب برکت درزندگی فردی می‌شود ودر اجتماع نیز تاثیرات مثبت فراوانی دارد.

مسوول اجرای زکات در پلدختر با تاکید برفرهنگ‌سازی پرداخت زکات،گفت: بر اساس روایتی از امام صادق (ع)، نماز، زکات و ولایت هرکدام بدون دیگری کامل نیست و این اهمیت موضوع پرداخت زکات در بین مسلمانان را می‌رساند.

وی افزود: از این رو در می‌یابیم که ولایت در اجرای امور مهمی همچون زکات و نماز مأموریت دارد و باید این فرائض الهی در جامعه اسلامی مورد توجه قرار گیرند.

عالی‌پور یادآور شد: امسال در سطح شهر پلدختر مبلغ یک میلیارد ریال زکات از سوی مردم و کشاورزان جمع آوری شده است.

وی در این جلسه بر ترویج حامی‌یابی  ایتام  تاکید کرد و افزود: مسئولان ادارات هر کدام موضوع  حامی‌یابی ایتام را به پرسنل و نیروهای خود ارائه دهند،که در صورت توان هر فردی یک تیم را تحت حمایت خود قرار دهد.

انتهای پیام/