به گزارش خبرنگار ربیع ،همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) برای دومین بار منطقه دو شهرداری اصفهان اقدام به برپایی جشنی با حضور دختران کرد؛ برنامه ای،شاد و مفرح که با استقبال زیادی از دختران مواجه شد.

سال گذشته منطقه دو این جشن را با حضور هزار نفری دختران و مادران و امسال با حضور ۴ هزار نفری دانش آموزان دختر از ناحیه ۵ آموزش و پرورش مقطع دبستان تا دبیرستان اما با حضور دانش آموزان ساکن در چندین‌منطقه برگزار کرد.محل برگزاری این جشن دخترانه درمجموعه ورزشی ملت جنب پارک قلمستان بود.

این جشن با شکوه با اجرای همخوانی نیایش دخترانه و سرود بینظیر دختران کل سالن به مناسبت روز دختر همراه بود که صحنه بی نظیر و به یادماندنی به جای گذاشت؛ از طرفی اجرای شاد دستان گویا هنرمندان معلول جسمی فضای شادی را در سالن طنین انداز کرد.

محمد صیرفی نژاد مدیر منطقه دو شهرداری اصفهان در حاشیه این جشن دخترانه گفت: هدف از اجرای این جشن ترویج فرهنگ اسلامی، اخلاق و الگو پذیری از بانوی کرامت حضرت فاطمه معصومه (س) بود که  سعی شد، مفاهیم دینی و تربیتی نیز در لابه لای جشن دخترانه با اجرای مسابقه مطرح شود.

وی با اشاره به اینکه روز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) بانوی، وفاداری و مظهر فضائل به عنوان روز دختر نامگذاری شده است، افزود:  ایشان سرمشق و الگویی برای دختران نوجوان و جوان و زمینه ساز تعالی معنوی، اخلاقی و علمی آنان است.

مدیر منطقه دو شهرداری اصفهان تصریح کرد: دختران امروز مادران فردای ایران اسلامی هستند، لذا نقش بسیار حساسی در تعیین سرنوشت فرهنگی و فکری جامعه دارند و باید برای تربیت فرهنگی آنها تلاش کرد.

وی ادامه داد: یکی از برنامه های جشن دختران آفتاب علاوه بر هویت دادن به شخصیت دختر،عفاف و حجاب نمایش هنرمندی و استعداد دختران در زمینه هنر،ورزش،علم و دانش به بهانه روز دختر و تجلیل از فعالان این عرصه در روز دختر بود.

صیرفی نژاد گفت:  ما مدیون خون شهدا هستیم لذا در راستای ارتقاء فرهنگ ایثار و شهادت تجلیل از دختر شهید مدافع حرم در ورزشگاه ملت همزمان با روز دختر صورت گرفت.

گفتنی است؛ این جشن با شکوه  با حضور مسئولان آموزش و پرورش، محسن زمانی مدیر منطقه چهار، سید سلمان قاضی عسگر مدیر منطقه ۹ و حامد نظری رئیس اداره امور اجتماعی سازمان فرهنگی شهرداری اصفهان،زنان فعال فرهنگی منطقه دو همراه بود.

سحر جلالی