به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از ایرنا، حسین یزدانمهر روز دوشنبه در آیین آغاز جشنواره شربت های گیاهی گفت: سال های گذشته میزبان جشنواره ملی گیاهان دارویی و صنایع وابسته بودیم و امسال نیز در همان راستا و برای شناساندن بیشتر باغشهر نطنز به عنوان تولیدکننده فرآورده های گیاهی دارویی، دم نوش ها و شربت های گیاهی برگزار می شود.
وی افزود: خانه تاریخی توسلیان، سرای جواهر، رستوران سنتی شب های نطنز و سرای مادر در زمان برگزاری جشنواره با شربت های گیاهی رایگان از میهمانان خود پذیرایی کرده و همچنین از علاقه مندان مجموعه تاریخی مسجد جامع نطنز نیز با شربت های گیاهی پذیرایی خواهد شد.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نطنز عنوان کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی در مورد گیاهان دارویی، طبیعت گردی جهت آشنایی با گیاهان دارویی با همراهی کارشناسان امر، آموزش بازاریابی و فرآوری و همچنین آموزش های سلامت از دیگر برنامه های جانبی این جشنواره است.
وی یادآور شد: جشنواره شربت های گیاهی نطنز به مدت پنج روز با همکاری انجمن های مردم نهاد سیب گلاب نطنز، انجمن یادمان های تاریخی، خانه مسافر خورشید نطنز و نیز چند تن از فعالان حوزه گیاهان دارویی این شهرستان برگزار می شود.
نزدیک به ۶۰۰ گونه گیاهی با خاصیت دارویی و بیش از ۱۰ هزار هکتار زمین آماده کشت گیاهان دارویی در نطنز وجود دارد.
شهرستان نطنز با جمعیت ۴۷ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۱۲۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.