به گزارش پایگاه خبری ربیع،ساعت ۱۸ چهارم آذر امسال یکی از ماموران کلانتری شهرک گلستان با بازپرس جنایی تهران تماس گرفت و از قتل مردی جوان خبر داد.

تحقیقات پلیسی نشان می‌داد او با ضربه چاقو از پای درآمده است. در جریان تحقیقات ماموران متوجه شدند این جوان داخل خودروی پرایدی بوده که دو سرنشین دیگر در آن بودند. آنها وی را حوالی یک بیمارستان از خودرو بیرون انداخته و متواری شده‌اند.

ماموران با مدارکی که همراه مقتول بود، هویت او را به دست آوردند و خانواده‌اش را شناسایی کردند. در تحقیق از آنها معلوم شد پسرشان مهندس بوده و آن روز در حال بازگشت از محل کارش به خانه بوده که ناپدید شده است. جست‌وجوها برای دستگیری دو متهم فراری ادامه داشت تا این‌که ماموران با شکایت‌های زورگیری‌های خشن از مسافران در پلیس آگاهی روبه‌رو شدند. زمانی که موضوع را بررسی کردند، معلوم شد آنها همان دو مردی هستند که به اتهام قتل جوان مسافر تحت تعقیب پلیس قرار دارند. جست‌وجوها برای دستگیری این دو متهم ادامه داشت تا این‌که آنها چند روز پیش در جریان آخرین سرقتشان بازداشت شدند. متهمان که دو دوست قدیمی بودند، با انتقال به پلیس آگاهی بازجویی شدند و به سرقت‌های خشن از مسافران و نیز یکی از آنها به قتل مرد مسافر اعتراف کرد.

متهم به قتل به افسر تحقیق گفت: گوشی‌های سرقتی را می‌فروختیم و کارت‌های بانکی را هم به دختری که مورد علاقه دوستم بود، می‌دادیم. او آنها را خالی می‌کرد، بخشی را خودش برمی‌داشت و بقیه را به ما می‌داد.

جام جم / ۲۳۰