به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از ایسنا، سید احمد عبودتیان در گردهمایی بزرگ فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی که در جمکران برگزار شد گفت: در جریان زیارت، غیر از زائر و مزور، خادمان نیز حضور دارند ولی این خدمت شرایطی می‌طلبد.
وی افزود: اسباب و علت خدمت گذاری را حضرت زهرا(س) هدایت می کند ولی ترتیبات به شکلی است که خادمان نباید به چشم بیایند؛ خادمان نباید در دست و پای زائران باشند و به طور کلی دیده شوند.

وی اظهار کرد: آنچه از بزرگان و اهل فهم متوجه شده ایم آن است که صاحب اصلی این سفر و عرصه، شخص حضرت زهرا(س) است؛ پس از مرگ صدام کم کم جریان خدمت گذاری به زائران آغاز شد؛ نباید جریان مردمی اربعین را به نام خود بزنیم، باید این جریان مردمی حفظ شود؛ تنها باید بارهای به زمین مانده را برداشت.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا(عج) یادآورشد: این حماسه ها به شکل مردمی رخ داد نه با بخشنامه‌ها و مصوبات؛ امروزه ستادهای مردمی اربعین ملاحظات بسیاری را در نظر گرفتند تا بار زائران به زمین نماند؛ امروزه حزب اللهی ها در کشور آبرو داری کردند تا تفاوت خدمت در دو کشور در اربعین حس نشود.

وی افزود: امروزه یک اتفاق بزرگی در حال رخ دادن است؛ مهمانان نباید در چهره و سفره های ما حس کنند که فاتحه مقاومت خوانده شده است؛ اربعین دارای یک وجهه داخلی و بین المللی است.

وی اظهار کرد: یکی از فعالیت های جدید ستادهای مردمی، میزبانی کریمانه و ارایه پیام محبت و اخوت است؛ زائران پاکستانی سال قبل با مشکلات زیادی در مرزهای خود مواجه بودند ولی وقتی به ایران رسیدند خاک ایران را می‌بوسیدند؛ باید مراقب باشیم که حس کنند در این کشور نیز مشکلات بر ما غلبه کرده است؛ باید زائران را تکریم کرد.

عبودتیان تصریح کرد: هویت فعالیت های اربعینی باید از شکل خودجوش به شکل ماهیت حقوقی مبدل شود؛ یعنی ماهیت مردمی باید حقوقی شود تا بتواند مطالبه و مواجهه قانونی داشته باشد؛ زمانی که یک حرکت به یک تشکل منسجم مبدل شود می توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا(عج) یادآورشد: مقام معظم رهبری بر لزوم انتقال پیام ناب انقلاب اسلامی و اسلام و انقلاب عاشورایی توسط مردم تاکید دارند؛ زائران اربعینی تشنه اسلام ناب هستند؛ ایستادگی در مقابل دشمن در این مسیر شکل می‌گیرد؛ بازار حقیقی دین اسلام در راهپیمایی اربعین است زیرا خستگی می آید ولی بن بستی وجود نخواهد داشت.

وی با اشاره به طرح نایب الشهید بیان کرد: در حال حاضر که روی مساله وحدت اصرار داریم، روی طرح نایب شهیدان تمرکز کنیم؛ یعنی نایب الزیاره دو شهید ایرانی و عراقی یا پاکستانی و افغانی باشیم که این امر نیز با درج پرچم دو کشور باشد.

وی اظهار کرد: کاری که جوانان غیور بصره انجام دادند و همچنین برای انتقال زوار ایرانی جمع آوری سرمایه می کنند را باید در این سمت نیز انجام دهیم و وحدت را به شکل عملی اجرا کنیم.

عبودتیان تصریح کرد: در این زمینه فعالیت های مهدوی گسترده ای انجام می شود که باید تقویت شود؛ علم جلسات معظم ایرانی توسط اهل هیأت و علمای هیأتی انجام شد؛ وقتی این حرکت توسعه پیدا کرد سایرین نیز وارد کار شدند ولی در ادامه متوجه یک خلا شدند که همانا برگزاری جلسات چند ملیتی بود که به اتفاقی دشمن شکن مبدل شد.

مدیر عامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا(عج) در پایان با اشاره به طرح‌های مختلف امسال در اربعین  بر لزوم هدفمند بودن و هماهنگ بودن فعالیت های مذهبی و فرهنگی در این ایام تاکید کرد.

انتهای پیام/