به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل ازاداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، بیمار با سن ٣٧ سال به علت مشاهده خون در مدفوع به پزشک مراجعه نمود که پس از بررسی های صورت گرفته توسط پزشک متخصص گوارش و کلونوسکوپی و تشخیص توده روده بزرگ بیمار به پزشک فوق تخصص جراحی ارجاع داده شد.
پس از بررسی های تکمیلی توسط دکترحمید مللی فوق تخصص جراحی لاپاراسکوپی، عمل جراحی لاپاراسکوپیک سرطان روده بزرگ بر روی بیمار انجام گرفت.
دکتر مللی گفت: عمل جراحی این نوع بیماری به صورت باز ،برش بزرگی در شکم ایجاد می شود که درد و عوارض آن پس از عمل بسیار زیاد است اما به روش لاپاراسکوپیک و با برش کوچکتر (کمتر از ۵سانتی متر) عوارض و درد بعد از عمل کمتر و روند بهبود بیمار نیز سریعتر است و بیمار پس از عمل با شرایط مطلوب ترخیص می شود.
وی بیان کرد: تومورها بر اثر رشد و ازدیاد غیرطبیعی سلول های مشخصی در بدن بوجود می آیند و با توجه اینکه زمان بین به وجود آمدن یک تومور و تشخیص آن اغلب بسیار طولانی است، بیماران معمولا بسیار دیر به وجود تومور پی می برند که همین عامل، درمان را با مشکل روبه رو می کند.
وی تاکید کرد: سرطان روده بزرگ با علائمی همچون کاهش وزن و تغییر اجابت مزاج است که افراد باید به آن توجه ویژه ای داشته باشد و به محض مشاهده تغییر در مدفوع یا کم خونی باید به پزشک متخصص مراجعه نمایند.