به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از تسنیم، هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال بانوان در حالی جمعه شب برگزار می‌شود که ۲ تیم اصفهانی حاضر در این مسابقات باید به مصاف بالانشینان کرمانی لیگ برتر بروند.

در مهم‌ترین دیدار این هفته، سپاهان اصفهان مهمان شهرداری بم است.

شهرداری بم تیم بدون شکست لیگ برتر بالاخره هفته گذشته در برابر شهرداری سیرجان متوقف شد و امتیاز از دست داد که البته خللی در صدرنشینی این تیم به وجود نیاورد. این تیم با ۴۳ امتیاز همچنان صدر جدول رده‌بندی را در اختیار دارد و در مقابل، سپاهان با ۳۴ امتیاز در جایگاه سوم جدول ایستاده است.

زردپوشان اصفهانی که در فاصله ۷ هفته مانده تا پایان لیگ برتر از صعود به رده‌های بالاتر ناامید نیستند، هفته گذشته موفق به شکست ۲ بر صفر همیاری ارومیه شدند. سپاهانی‌ها در هفته شانزدهم لیگ برتر امیدوار به شکست شهرداری سیرجان برابر ذوب‌آهن هستند تا نیم‌نگاهی به رده دوم جدول رده‌بندی داشته باشند؛ هدفی که البته تنها با پیروزی آنها برابر شهرداری بم قابل دسترسی خواهد بود.

زهرا قنبری از شهرداری بم با به ثمر رساندن ۳۶ گل بهترین گلزن لیگ برتر است و هاجر دباغی نیز با ۲۲ گل بهترین گلزن سپاهان محسوب می‌شود.

دیدار رفت سپاهان و شهرداری بم که در اصفهان برگزار شد با شکست ۲ بر یک سپاهان به پایان رسید. نیمه نخست این دیدار با تک گل الهام فرهمند از روی نقطه پنالتی به سود سپاهان به پایان رسید، اما شهرداری بم در نیمه دوم بهتر عمل کرد و ۲ بار دروازه سپاهان را باز کرد.

در دیگر دیدار مهم هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال بانوان، ذوب‌آهن اصفهان از ساعت ۲۰:۳۰ جمعه ۲۷ اردیبهشت ماه و در ورزشگاه خانگی خود میزبان تیم رده دومی شهرداری سیرجان است.

شهرداری سیرجان که پس از متوقف کردن شهرداری بم با روحیه بالا به اصفهان آمده، به مصاف ذوب‌آهنی خواهد رفت که هفته گذشته در دیداری یک‌طرفه موفق شد خلیج‌فارس شیراز را با ۶ گل شکست دهد.

ذوبی‌ها با ۳۳ امتیاز در رده چهارم جدول رده‌بندی قرار دارند و در صورت پیروزی برابر شهرداری سیرجان، به شرط توقف یا شکست سپاهان مقابل شهرداری بم، می‌توانند جای تیم همشهری را در رده سوم جدول بگیرند.

امید ذوب‌آهن برای گلزنی در این دیدار فروغ موری است که پس از پیوستن به این تیم در ۴ بازی ۹ گل برای سبزپوشان به ثمر رسانده است.

ذوب‌آهن در بازی دور رفت برابر شهرداری سیرجان با ۳ گل شکست خورد و پس از ۴ پیروزی متوالی طعم شکست را چشید.

برنامه دیدارهای هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال بانوان به شرح زیر است:

جمعه ۲۷ اردیبهشت ماه

شهرداری بم – سپاهان اصفهان، ساعت ۱۹:۵۰

ذوب‌آهن اصفهان – شهرداری سیرجان، ساعت ۲۰:۳۰

پارس جنوبی بوشهر – خلیج فارس شیراز، ساعت ۲۰:۳۰

راه‌یاب ملل مریوان – ملوان بندانزلی، ساعت ۲۱

پالایش گاز ایلام – سپیدار قائمشهر، ساعت ۲۱

همیاری ارومیه – آذرخش تهران، ساعت ۲۱:۱۰