در فاصله چند روز مانده به شروع لیگ برتر شانزدهم فوتبال ایران، تقریباً تیم‌های حاضر در مسابقات بازیکنان مورد نظرشان را جذب کردند و آماده حضور در مسابقات هستند. به گزارش پایگاه خبری ربیع، در این میان با توجه به تغییر سیستم اکثر تیم‌های فوتبال ایران به ۱-۳-۲-۴ و استفاده از تک مهاجم در خط حمله سبب شده حداقل یک فوروارد گلزن جذب لیگ برتری‌ها شوند. در این میان می‌شود پیش بینی کرد که آقای گل لیگ آینده از بین کدام بازیکنان انتخاب می‌شود؛ هرچند که سابقه داشته بازیکنی غیر از مهاجمان عنوان آقای گلی را به دست آورد. در ادامه به برخی مهاجمان که شانس‌های اول آقای گل محسوب می‌شوند، اشاره شده است.

مهدی طارمی؛ جبران مافات

آقای گل فصل گذشته لیگ برتر فوتبال ایران، دوران پراسترسی را پشت سر می‌گذارد. طارمی پشیمان از عقد قرارداد با باشگاه ریزه اسپور ترکیه به پرسپولیس بازگشت. مهاجم خوش استیل پرسپولیس اگر بتواند در لیگ شانزدهم برای تیمش فیکس بازی کند، قطعاً یکی از شانس‌های اصلی آقای گلی است. او سال قبل با ۱۶ گل زده عنوان اقای گلی را به دست آورد.

لوسیانو ادینیو؛ بمب اعتماد به نفس

وقتی با مهاجم برزیلی تراکتورسازی صحبت می‌کنید، اعتماد به نفس بالای او را متوجه می‌شوید. ادینیو که به واسطه سابقه چند ساله حضور در فوتبال ایران، کشور ما را خانه دومش می‌داند، دو سال قبل با ۲۰ گل با پیراهن تراکتورسازی به ثمر رساند و نشان داد از شم گلزنی بالایی برخوردار است. او حالا به تراکتورسازی برگشته است. خودش در مصاحبه‌هایی که انجام داده، از تکرار عنوان آقای گلی در لیگ شانزدهم سخن گفته است. ادینیو خوب می‌داند اگر کوچکترین لغزشی داشته باشد، فرزاد حاتمی جایش را در نوک پیکان حمله می‌گیرد و به همین خاطر سعی خواهد کرد پاسخ اعتماد هواداران پرشور تراکتورسازی را به خوبی بدهد.

لوسیانو پریرا؛ در اندیشه بازگشت

مهاجم برزیلی سابق فولاد هرچقدر در این تیم موفق ظاهر شد و برای کسب آقای گلی فقط چند گل کم آورد، سال گذشته با بدشانسی مواجه شد و نتوانست بازی‌های زیادی انجام دهد. شیمبا در سال اول حضورش در سپاهان هم عملکرد خوبی داشت و گل‌های زیادی زد اما در سال دوم به دلیل مشکلات مربوط به آی‌تی‌سی از هفته هجدهم در ترکیب سپاهان قرار گرفت. مهاجم برزیلی در نیم فصل دوم سال گذشته ۷ بازی (دو بازی در لیگ قهرمانان و ۵ بازی در لیگ) برای سپاهان انجام داد و آماری فوق العاده به جای گذاشت. پریرا در این ۷ بازی ۵ گل به ثمر رساند تا شم گلزنی بالایش را به رخ بکشد. شیمبا با انگیزه‌های فراوان به گسترش فولاد پیوسته است. آبی پوشان تبریزی که تیم پرمهره ای به حساب می‌آیند، روی گلزنی های شیمبا حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند.

کاوه رضایی؛ امید اول منصوریان

روزی که باشگاه سایپا یک جوان را از تیم‌های پایه ملی به خدمت گرفت، کسی تصور نمی‌کرد او روزی یکی از بهترین فورواردهای فوتبال ایران لقب بگیرد. کاوه رضایی، مهاجم جدید تیم استقلال بعد از نمایش‌های درخشان در ذوب آهن، حالا به نظر می‌رسد باید نقش مهاجم نوک تیم منصوریان را بازی کند. خصوصاً حالا که احتمال جدایی سجاد شهباززاده قوت گرفته، امید اول سرمربی آبی‌ها برای باز کردن دروازه حریفان رضایی است. او سال گذشته در لیگ برتر و جام حذفی ۶ بار برای ذوب آهن گلزنی کرد و دو گل هم در لیگ قهرمانان آسیا به ثمر رساند. رضایی بی تردید انگیزه‌های زیادی دارد تا با درخشش در استقلال، بتواند خودش را به یکی از مردان مورد اعتماد کی روش تبدیل کند.

مهرداد محمدی؛ تک مهاجم اول ویسی

تیم جوان عبدالله ویسی برای لیگ شانزدهم، برای گل زدن نگاهش به ساق‌های پدیده فصل گذشته فوتبال ایران است. مهرداد محمدی مهاجم سرعتی سال قبل راه‌آهن اگرچه نتوانست مانع سقوط تیمش به لیگ دسته اول شود اما حالا در سپاهان انگیزه‌های زیادی دارد. بر خلاف سال گذشته که محمدی بیشتر در کناره‌های بازی می‌کرد، امسال تک مهاجم اول ویسی در سپاهان است. محمدی در تورنمنت بابل عملکرد خوبی داشت و شاید اگر اعتماد به نفس خودش را بالاتر ببرد، یکی از کاندیداهای آقای گلی لیگ بعد به حساب بیاید.