به گزارش پایگاه خبری ربیع، مشاور ریاست دانشگاه فرهنگیان در امور بانوان با حضور در پردیس حضرت فاطمه زهرا (س) اصفهان ضمن بازدید از این مجموعه دانشگاهی در گفت و گوی صمیمی در جمع دانشجو معلمان به سؤالات دانشجویان پاسخ داد.

مهناز احمدی دستجردی بیان داشت: نقش معلم یک نقش خاص در جامعه است که همه در برابر این جایگاه کرنش می‌کنند، لذا جایگاه معلمی جایگاه وارسته‌ترین اشخاص است و باید به خوبی خود را برای این جایگاه آماده کنید که رسالت دشواری بر عهده دارید.

مشاور ریاست دانشگاه فرهنگیان در امور بانوان افزود: جایگاه معلم در ایران اسلامی جایگاه حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی است و باید بدانیم که ارزش‌های انقلاب والاترین ارزش‌هاست و بهترین حافظ این ارزش‌ها معلمان می‌توانند باشند.

وی عنوان کرد: کسانی که توانستند به شغل شریف معلمی راه پیدا کنند و قدم در این عرصه متعالی بگذارند باید بدانند که این مورد مربوط به عنایت پروردگار منان نسبت به آنها بوده و از جانب خدا انتخاب شده‌اند.

احمدی اظهار کرد: وظیفه خطیر معلمی، تعهد و مسئولیت معلمان نسبت به نسل آینده نکاتی است که باید سرلوحه فعالیت و زندگی شما دانشجو معلمان باشد و در این صورت است که یک دانشجو معلم در آینده نه چندان دور معلم موفقی خواهد شد. وی از دانشجو معلمان خواست مطالعه منظم و فعالیت‌های فرهنگی را یکی از برنامه‌های اصلی خود قرار دهند چرا که ما نیازمند نسلی آگاه، دانا و توانا هستیم. ملتی که با کتاب و مطالعه بیگانه شوند شکست سرنوشت محتوم آن‌ها خواهد بود.

در ادامه این نشست مشاور ریاست دانشگاه فرهنگیان در امور بانوان؛ طی یک جلسه پرسش و پاسخ صمیمانه سؤالات دانشجو معلمان در حوزه‌های مختلف آموزشی، رفاهی، خدمات را پاسخ گفتند.