به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از بجنورد، سردار علی فدوی پیش از ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه خراسان شمالی اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب و پس از ۴۰ سال به تکیه‌گاهی دست پیداکرده‌ایم که این تکیه‌گاه ما را باقدرت به‌پیش می‌برد.

وی انجام تکالیف الهی را لازمه تحقق وعده‌های صادق خداوند دانست و افزود: در وعده‌های خداوند تخلفی نیست و در دعوای بین حق و باطل، خداوند وعده داده طرف حق باشد اما مردم باید روال حق را برقرار کرده و مجاهدت کنند که مردم ما در این ۴۰ سال این وظایف را انجام داده‌اند و در نتیجه لطف خداوند شامل ما شد.

جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: در حال حاضر هرروز قدرتمندتر می‌شویم و عزت، اقتدار و سربلندی بیشتری به‌دست می‌آوریم اما چون وسط اقیانوس رحمت هستیم آن را درک نمی‌کنیم درحالی که دیگران این را خوب درک می‌کنند.

وی با اشاره به اذعان دشمن به اقتدار کشور ما افزود: دشمنانی که به خاطر خوی استکباری‌شان حاضر نیستند کلمه‌ای به نفع ما بگویند اما اینک مجبور شده‌اند به اقتدار ما اعتراف کند و این قضیه مربوط به‌روزهای اخیر نمی‌شود و مدت‌هاست ادامه دارد.

فدوی بابیان این‌که در ۳۱ سال گذشته هیچ کشوری جرئت شلیک یک تیر به ایران را نداشته است تصریح کرد: امریکا اذعان دارد که می‌خواهد سر به تن هیچ‌کسی در ایران نباشد اما مجبور هستند به‌قدرت ایران اعتراف کنند به همین خاطر مطمئن هستند که نباید فکر شلیک به‌نظام ما را در ذهنشان پرورش دهند.

وی افزود: وقتی دیدند نمی‌توانند به ما حمله کنند به سراغ حزب‌الله لبنان، فلسطین، یمن، سوریه و عراق رفتند و در همه این موارد نیز بلااستثنا شکست خوردند.

فدوی ادامه داد: اما اگر قاعده‌های قرانی عمل نشود لطف خداوند شامل حال بندگان نخواهد شد زیرا ما این را در زمان رسول الله نیز دیدیم که وقتی مردم پای کار رسول خدا نیامدند، لشکر اسلام شکست خورد.

وی به جلو بودن دشمن در امکانات مادی نیز اشاره کرد و افزود: چرا با توجه به این امکانات نتایج برعکس است؟ چون قاعده قران در کشور اجرا شده است.

جانشین فرمانده کل سپاه وعده‌های خداوند را در تمام بخش‌ها جاری دانست و بیان کرد: کار سخت‌جان دادن بود که مردم ما ۲۰۰ هزار شهید تقدیم کردند اما کاری که برای انجامش نیاز به جان دادن نیست سخت نبوده.

وی اساسی‌ترین نیاز برای انجام هر فعالیت را نیروی انسانی دانست و افزود:   این نیرو در کشور ایران به‌صورت کامل وجود دارد اما اکنون نمی‌توانیم از این نیرو استفاده کنیم لذا باید تصمیم بگیریم و پای کار برویم.

فدوی در ادامه به مشکلات اقتصادی کنونی اشاره کرد و گفت: امام از ابتدای انقلاب گفتند ما نباید خام فروشی کنیم و امام خامنه‌ای نیز بر آن تأکید کردند و تمام دولت‌ها هم همیشه این را تأیید می‌کردند اما چون پای‌کار نرفتیم موضوع حل‌نشده است.

وی افزود: شواهد نشان می‌دهد که تصمیم بر حل مشکلات اقتصادی گرفته‌ایم و یقیناً به برکت انقلاب و با وعده خداوند به توفیق‌های بزرگ دست پیدا می‌کنیم زیرا اراده جمعی برای حل مشکلات اقتصادی وجود دارد.

جانشین فرمانده سپاه با گلایه از فعالیت‌های فرهنگی کشور گفت: آیا ما باید نگران این باشیم که جبهه باطل فعالیت‌های فرهنگی انجام دهد و بر روی مردم ما اثر بگذارد؟ آیا این درشان ماست؟ آن‌ها باید بترسند و می‌ترسند که ما اسلام را به گوش مردم جهان برسانیم.

وی در پایان گفت: وعده خداوند به تفرقه تعلق نمی‌گیرد ولی به همدلی تعلق می‌گیرد و در خراسان شمالی این روال برقرار است و امیدواریم این همدلی بیشتر شود.

انتهای پیام/