به گزارش پایگاه خبری ربیع،یادداشت به شرح ذیل میباشد:

براستی فضیلت یک رسانه در چیست !؟
رسانه باید چه بگوید و چه مطالبه کند !؟
در آغاز هدف از ساخت رسانه‌ها ایجاد محافل سرگرم‌کننده، جذب مخاطب تمام رده‌های سنی، تولید چرخه رقابت و قد علم کردن در مقابل رقیب خود و.. بوده همانند تقابل سینما و تلویزیون که از آغاز تاریخچه‌ پدیدار شدنشان رقیب سرسخت یکدیگر بودند تا به امروز.
اما تمامی این موارد بدون در نظر داشتن درستکاری و شرافت رسانه‌ها و ترویج اطلاعات مفید و آموزنده برای مخاطبان و سخن از حقیقت و پشتیانی از حق و.. که در غیر این صورت رسانه مثقالی ارزش نخواهد داشت.
حال با وجود این حجم عظیم از گستردگی رسانه‌ها و اطلاعات گوناگون، بلاشک امروزه رسانه‌ها می‌توانند در دفاعیات از حق و حقوق شهروندان و شهرداری‌ها و جلوگیری از فعالیت متخلفین و پیشگیری از تخلفات، ایجاد محافل همکاری و مشارکت و تبادل نظر بین شهروندان و شهرداری نقش ویژه و پویانی را اعمال کنند.
رسانه ها با ابلاغ نقاط قوت فعالیت مسئولین و رهنمایی برای بهبود وضعیت مدیرتی کشور و مرمت نقاط ضعف اجرای امور و چه بسا که در بسیاری از موارد رسانه‌ها با مشارکت بجا می‌توانند بعنوان ترمز قدرتمند و متوقف‌کننده جرایمات و تخلفات و نادیده گرفتن حقوق شهروندان محسوب شوند.
یکی از مهمترین علت‌های انحرافی شورا و شهرداری ساری در دوره پنجم، اجتناب از روشن سازی عملیات اجرایی و مدیریت امور در روال کلیه فعالیت مدیران و مسئولان نسبت به رسانه‌ بوده که در دوره ششم نباید چنین شود و رسانه باید اسباب اطلاع‌رسانی بی‌وقفه و بازتاب امور خدمت به هم‌میهنان گردد تا هم موجب رقابت جدی‌تر مسئولین و مدیران و کارشناسان و صاحب‌نظران امور اجرایی منطقه و شهر و در نهایت کل کشور شود و همچنین رضا و رضایتمندی خداوند متعال و هموطنان ما را شامل شود.
مهندس علی اعلم‌الهدی