به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از شهرستان ساری، حجت الاسلام محمدصادق اکبری به عنوان رئیس کل جدید دادگستری مازندران جایگزین حجت‌الاسلام محمدعلی‌ تقوی‌فرد می‌شود.

خبر تغییرات در دستگاه قضایی مازندران از اوایل هفته جاری به عنوان خبر غیررسمی شنیده شد و تا زمان مخابره این خبر هیچ منبع رسمی این خبر را تایید نکردند اما دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز مازندران با انتشار پستی در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام به نوعی این خبر را تایید و عنوان کرد؛ «جناب آقای تقوی‌فرد رئیس کل محترم دادگستری مازندران از تاریخ اول اسفندماه ۹۲ تا ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۹۸ شخصیتی که در طول مدت مسؤولیت همیشه قبل از ساعت ۶ صبح در محل کار حاضر می‌شد و سابقه دوستی اینجانب با ایشان از سال ۱۳۷۶ بوده است. آن سفر کرده که صد قافله همراه اوست… هر کجا هست خدایا تو سلامت دارش».

گفته می‌شود مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری مازندران پنج‌شنبه در سالن اجتماعات دادگستری استان برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام محمدعلی تقوی‌فرد سوم اسفند ۱۳۹۲ با حکم آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس سابق قوه قضاییه، به سمت رئیس کل دادگستری مازندران معرفی شده بود.

 اکبری پیش از این رئیس کل دادگستری استان هرمزگان بود و از مهر ماه سال ۹۰ به عنوان رئیس محاکم عمومی و انقلاب شیراز منصوب شده بود.

انتهای پیام/۸۶۰۰۴/ج