به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، مهرداد حمداللهی مدیر کل دفتر حمل و نقل کالای این سازمان با اعلام این خبر افزود: میزان حمل کالای اساسی از بنادر مهم کشور در چهار ماهه اول سال جاری بالغ بر ۶.۵ میلیون تن بوده است.

وی اظهارداشت:در ارتباط با محمولات ساختمانی و معدنی، با توجه به ظرفیت‌های قانونی پیش بینی شده در قانون بودجه سال ۱۴۰۲ و الزام صاحبان معادن به حمل کالا از مبداء معادن با سند حمل (بارنامه) و پیگیری‌های به عمل آمده و ظرفیتهای ایجاد شده برای صدور بارنامه این محمولات ، رشد چشمگیری در جابه جایی این بخش صورت گرفته، به طوری که میزان ۶۰.۳ میلیون تن محمولات ساختمانی و معدنی در چهار ماهه اول سال ۱۴۰۲ جابه جا شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶.۳درصد رشد داشته است.

حمداللهی خاطرنشان کرد: پس از ابلاغ شرایط جدید تاسیس و بهره برداری از شرکت‌های حمل و نقل کالا در خرداد ماه سال جاری، تعداد ۳۴۵ دستگاه ناوگان ملکی با میانگین عمر ۹ سال به نام شرکت‌های حمل و نقل کالا به بخش، اضافه شده است.
وی افزود: در حال حاضر تعداد ۴۱۱ هزار دستگاه ناوگان باری دارای مجوز با میانگین عمر ۱۹.۵ سال مشغول خدمت رسانی در بخش حمل و نقل جاده‌ای کالا هستند.