به گزارش پایگاه خبری ربیع، در ادامه نهضت رکوردشکنی‌های گروه فولاد مبارکه در سال گذشته، در دو ماه ابتدایی امسال نیزکارکنان فولاد مبارکه در فروردین و اردیبهشت‌ماه با ثبت ۹ رکورد و سایر شرکت‌های این گروه نیزبا ثبت ۵ رکورد جلوه‌های ارزشمندی از هنر به‌کارگیری حداکثری از ظرفیت‌های موجود و افزایش بهره‌وری را به نمایش گذاشتند.

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه، در این زمینه گفت: همان‌گونه که پیش از این نیز تأکید شده است، متأسفانه در حال حاضر صنعت کشور به‌طور میانگین با ۶۰ درصد ظرفیت در حال تولید است، اما از ابتدای بهره‌برداری فولاد مبارکه و مشخصاً طی دو سال اخیر شاهد هستیم که تمامی خطوط تولید در گروه فولاد مبارکه با بیش از ظرفیت اسمی خود تولید کرده‌اند.

محمدیاسر طیب‌نیا، افزود: یکی از اصولی که فولاد مبارکه تحقق اهداف خود را بر آن مستقر ساخته، استفاده حداکثری از ظرفیت‌های خطوط تولید است؛ ازاین‌رو تلاشگران گروه فولاد مبارکه در سایه باور به اهداف سازمان، همدلی و تخصص نهادینه‌شده، توانستند در سال جاری نیز به رکوردهای پیاپی در سال جاری دست یابند.

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه با تأکید بر اینکه افزایش کمی تولید در حفظ جایگاه ایران بین تولیدکنندگان بزرگ فولاد دنیا از اهمیت خاصی برخوردار است گفت: با اهدافی که برای ادامه کار در دستور کار شرکت و سایر بخش‌های زیرمجموعه قرار گرفته است، اهتمام بیشتری بر ارتقای سطح کیفی و همچنین تنوع محصولات خواهیم داشت.

طیب‌نیا افزود:اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۲ یکی از تاریخی‌ترین رکوردهای تولید در فولاد مبارکه با تولید ۸۰۰ هزار و ۱۵۰ تن تختال به ثبت رسید. این میزان تولید بیش از ۲۵ درصد ظرفیت اسمی ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری فولاد مبارکه است. این در حالی است که ظرفیت برخی از کارخانه‌های فولادسازی ۸۰۰ تا یک‌میلیون تن است، اما همکاران ما در شرکت فولاد مبارکه با عبور از ظرفیت اسمی ناحیه فولادسازی توانستند به بیشترین میزان بهره‌وری تجهیزات و نیروی انسانی از ابتدای بهره‌برداری تا کنون دست یابند.

وی تاکید کرد:رشد تولید در فولاد مبارکه علاوه بر ارزش‌آفرینی و سودآوری برای این شرکت، منجر به رونق اقتصادی کشور خواهد شد چراکه ادامه فعالیت و تولید چندین هزار صنعت در پایین‌دست، وابسته به تولید فولاد مبارکه است. با توجه به شرایط تحریمی حاکم بر کشور، تاثیر میزان تولید فولاد مبارکه در رشد اقتصاد ملی بیش از حد تصور است و باید اهمیت و جایگاه این مجموعه در کشور بیش از پیش تبیین شود. هدف‌گذاری فولاد مبارکه در سال جاری تحقق کار تیمی، چابک‌سازی و ارتقای سطح انگیزه کارکنان است.

شروع پرقدرت فولاد مبارکه در سال جاری

غلامرضا سلیمی معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه نیز از ثبت رکورد تولید در واحدهای فولادسازی و ریخته‌گری مداوم و نورد گرم و سرد فولاد مبارکه و رکوردشکنی در واحدهای آهن‌سازی مجتمع فولاد سبا، فولاد هرمزگان، ورق‌خودرو چهارمحال و بختیاری و احیا مستقیم فولاد سفیددشت خبر داد و گفت: گروه فولاد مبارکه سال ۱۴۰۲ را نیز پرقدرت شروع کرده است و اینکه در یک ماه ۸۰۰ هزار و ۱۵۰ تن فولاد خام، یعنی بیش از ۲۵ درصد از ظرفیت اسمی ناحیه تولید می‌شود مهر تأییدی است بر به بار نشستن عزم و اراده، همت، همدلی و اعتماد کارکنان به راهبردهای سازمانی که شایسته قدردانی است.