به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس، احمد اسدی اظهار کرد: از روز سه‌شنبه بارش‌ها در آسمان مازندران آغاز شد که در این مدت بیشترین بارش از نوشهر ۸۲، رامسر ۷۵، سیاه‌بیشه ۳۰ و در ایستگاه باران‌سنجی از سنگ‌پشته رامسر ۱۱۲، سرلیماک رامسر و خشکه‌داران تنکابن ۱۰۱ و میان‌لات رامسر ۹۵ میلی‌متر بوده است.

وی افزود: بیشترین ارتفاع برف در ایستگاه باران‌سنجی دنا علیا جاده کندوان با ۴۲ سانتی‌متر و در ایستگاه هواشناسی سیاه‌بیشه پنج و بلده سه سانتی‌متر بوده است که نخستین برف پاییزی در ایستگاه هواشناسی بوده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران  اضافه کرد: بیشینه دمای هوا نیز از قائم‌شهر ۱۶ و کمینه دما بلده با صفر درجه سانتی‌گراد بوده است.

اسدی با بیان اینکه امروز تا صبح یک‌شنبه جو نسبتا پایداری در آسمان مازندران حاکم است، گفت: در مناطق مرکزی و شرقی استان صاف تا نیمه‌ابری و در مناطق غربی استان نیمه‌ابری و گاهی افزایش ابر با احتمال بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی تصریح کرد: اواخر روز یک‌شنبه با تقویت جریانات شمالی شرایط برای افزایش ابر مهیا می‌شود که با بارش‌های پراکنده همراه خواهد بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران  بیان کرد: دوشنبه با تقویت و ریزش هوای سرد انتظار داریم شاهد بارندگی، کاهش محسوس دما و در ارتفاعات بارش برف باشیم که درباره جزئیات این سامانه در روزهای آینده اطلاع‌رسانی می‌شود.

اسدی در پایان گفت: دریای مازندران امروز به‌صورت نسبتاَ مواج پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/غ