به گزارش ربیع به نقل از صاحب نیوز ، حسن خدا بخش ، پیرامون پیش بینی هوای اصفهان و آغاز روزهای گرم تابستانی اظهارکرد: با ورود به فصل تابستان به سمت افزایش گرمای هوا می رویم و بدون شک این شدت گرما هرساله، در مرداد ماه به اوج خود می رسد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان ادامه داد: با توجه به اینکه شرایط مونسونی روی مناطق جنوب و جنوب غربی ایران حاکم است استان اصفهان نیز تحت تاثیر این شرایط است و این هفته هم هفته ای گرم برای اصفهان خواهد بود.

وی در توضیح میزان دمای هوای اصفهان گفت: در این هفته طبق پیش بینی های صورت گرفته دمای هوای اصفهان از ۳۹ تا ۴۰ درجه سانتیگراد در نوسان است.

خدابخش تاکید کرد: در روزهای گذشته که روزهای گرمی را در اصفهان سپری می کردیم تا میزان ۴۱ درجه سانتیگراد ثبت کردیم ولی برای این هفته چنین درجه ای پیش بینی نمی شود.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان عنوان کرد: در کل، شرایط کم فشار حرارتی را در تابستان داریم که در برخی از سال ها تداوم آن کمتر و بعضا بیشتر است.

وی عنوان کرد: این شدت گرمای هوا قطعا باعث افزایش مصرف انرژی در امر خنک سازی می شود که توصیه اکید شده که حالت بهینه را رعایت کنند، همچنین به شهروندان توصیه می شود که در نیمه روز کمتر تردد و رفت و شد داشته باشند و در معرض تابش نورآفتاب به طور مستقیم قرار نگیرند.

خدابخش در پایان گفت: برای شب های این هفته وزش باد پیش بینی شده است و هوای شب های اصفهان مقداری خنک تر خواهد شد ولی وزش باد شدید پیش بینی نمی شود.