به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از سنندج، حسین سراج ظهر امروز در شورای اداری شهرستان سروآباد که با حضور دادستان انتظامی قضات قوه قضائیه برگزار شد، اظهار کرد: کردستان استان و سرزمین فداکاری‌های بزرگ و انسان‌های ایثارگری است که در طول عمر انقلاب همواره حضوری نقش‌آفرین در دفاع از این نظام الهی داشته‌اند.

سرپرست دادگستری شهرستان سروآباد خاطرنشان کرد: دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان با یک شعبه دادیاری شامل ۳ نفر کار فعال است.

وی ادامه داد: دو شعبه حل اختلاف هم در این شهرستان فعال است که شعبه یک شعبه ویژه صلح و سازش و شعبه دوم مربوط به رسیدگی است.

سراج اضافه کرد: ۶ شعبه حل اختلاف روستایی هم در روستاهای اورامان، گلجی، دزلی، دگاگا، بیساران، پایگلان وجود دارد.

سرپرست دادگستری شهرستان سروآباد به عملکرد شعبات قضایی این شهرستان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال گذشته تا پایان اسفند ۹۷ در مجموع یک‌هزار و ۸۰۹ پرونده وارد شعبات شد و به یک‌هزار و ۸۰۹ پرونده رسیدگی شد.

به گفته وی، یک‌هزار و ۷۰۶ پرونده به شعبه یک دادیاری در طول سال گذشته وارد شده و هزار و ۷۵۴ پرونده رسیدگی شده است.

سرپرست دادگستری شهرستان سروآباد اضافه کرد: مجموع پرونده‌های واردشده ۵ هزار و ۱۴۷ پرونده بوده است و ۵ هزار و ۸ فقره رسیدگی شده است.

به گفته وی، از ابتدای امسال تاکنون در مجموع یک‌هزار و ۶۳۲ فقره پرونده ورودی و یک‌هزار ۴۹۵ پرونده خروجی در مراجع قضایی این شهرستان به ثبت رسیده است.

سراج تعداد پرونده‌های قتل در سال گذشته را ۵ پرونده عنوان کرد و گفت: از ابتدای امسال نیز تاکنون ۳ پرونده قتل در این شهرستان به ثبت رسیده که دو مورد آن انگیزه شخصی بوده است.

سرپرست دادگستری شهرستان سروآباد گفت: تعداد ۱۱ نفر زندانی در شهرستان سروآباد منتظر اجرای حکم کیفری هستند که چهار نفر از آنها با عفو مقام معظم رهبری به مناسب عید سعید قربان روز گذشته از زندان آزاد شدند.

وی با بیان اینکه پرونده‌ کلان اقتصادی نداشته‌ایم،گفت: تصادفات، ضرب و جرح افراد، توهین به اشخاص و رانندگی بدون گواهینامه و غیره رتبه‌های جرائم را به خود اختصاص داده‌اند.

انتهای پیام/