به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای غلامعباس بهرامی‌نیا مدیرکل دفتر امور عملیات‌راهداری، ماشین آلات و مدیریت بحران این سازمان با بیان این‌که در بهار امسال مخاطرات جوی، وقوع سیل و طوفان شن باعث خسارت به راه‌های کشور شد، بیان کرد: بر اثر وقوع سیل و طوفان شن در استان‌های اردبیل،سمنان، بوشهر، گیلان، قزوین، ایرانشهر، آذربایجان غربی، زنجان، اصفهان، آذربایجان شرقی و البرز خسارت‌هایی به راه‌ها و ابنیه فنی راه وارد شد.
وی افزود: با هماهنگی‌های سازمان با مدیریت بحران استانداری‌های استان‌های درگیر، خسارت سیل و طوفان شن به میزان ۲۷۶۹۹ میلیارد تومان ارزیابی و برآورد شد که برای تامین اعتبار به ستاد وزارت راه و شهرسازی ارسال شد.
بهرامی‌نیا بیان کرد: ۳۵۰۰ دستگاه تنقیه پل‌ها و آبروها، ۴۱۰۰ دستگاه اجرای دریواسیون، تعمیر و مرمت ۴۸۲ پل بزرگ شانه‌سازی و پاکسازی ۸۶ هزار کیلومتر کانال هدایت آب‌های سطحی از جمله اقدامات پیشگیرانه است که طی مدت مذکور توسط ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌ها انجام شده است.
مدیر کل دفتر امور عملیات راهداری، ماشین آلات و مدیریت بحران سازمان افزود: در مدت یاد شده بیش از ۱۳۶ هزار متر مکعب ترانشه، ریزش برداری و ۱۸۰ هزار فعالیت راهداری در سامانه جامع راهداری ثبت شد.
وی افزود: تعمیر و مرمت ۱۰۰ راهدارخانه جهت استقرار عوامل راهداری در محورهای مواصلاتی کشور نیز از جمله اقداماتی بود که قبل از وقوع سیل در مدت مذکور در استان‌های درگیر انجام شد.
مدیرکل دفتر امور عملیات راهداری، ماشین آلات و مدیریت بحران سازمان گفت: در زمان‌های بحران در فصل بهار ۱۲ هزار پرسنل راهداری در بیش از ۱۰۰۰ پایگاه راهداری مستقر شدند.
بهرامی‌نیا با بیان این‌که در زمان‌های بحران هماهنگی با اعضای ستاد بحران و بویژه پلیس‌راه جهت اقدامات ایمنی راه انجام می‌شود، گفت: در سه ماه نخست امسال بیش از ۸۰۰۰ انواع ماشین‌آلات راهداری در آماده باش بودند و ۸۰۰ گشت راهداری نیز در محورهای شریانی حضور داشتند.