زرگرپور با اشاره به توانمند بودن شرکت ذوب‌آهن اصفهان در تولید دو محصول تیرآهن بال‌پهن و ریل ملی، گفت: با سفر قریب‌الوقوع معاون اول رییس‌جمهور کشور این پروژه به‌صورت رسمی افتتاح خواهد شد.به گزارش ربیع به نقل از صاحب نیوز ، استاندار اصفهان ، در مورد ریل ملی که در شرکت ذوب‌آهن در حال پیگیری و ساخت هست، اظهار کرد: یک‌صد سال است که ما در حال واردکردن ریل از خارج از کشور هستیم پس ضرورت ساخت ریل ملی یک پروژه استراتژیک برای کشورمان است.

رسول زرگرپور با اشاره به وجود کارخانه‌ای همچون ذوب‌آهن اصفهان در کشور، گفت: توانمندی ساخت این محصول راهبردی درون این کارخانه وجود داشته است، به همین خاطر نزدیک به دو و نیم سال پیش وزرای صنعت، راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی کلید تولید ریل ملی را در این شرکت زدند.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر نزدیک به ۲۰ تن از این محصول در شرکت ذوب‌آهن اصفهان تولید شده است، اظهار کرد: معنای این حرف یعنی اینکه این پروژه به بهره‌برداری رسیده و امروز آخرین کنترل‌ها بر روی آن در حال انجام است.

* افتتاح رسمی تولید ریل ملی با حضور معاون اول رییس‌جمهور انجام خواهد گرفت

مدیر ارشد استان اصفهان ابراز امیدواری کرد: با سفر قریب‌الوقوع  معاون اول رییس‌جمهور کشورمان این پروژه به‌صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

زرگرپور ادامه داد: با افتتاح این پروژه نه‌تنها یکی از محصولات استراتژیک کشور تأمین خواهد شد بلکه در خودکفا شدن شرکت بزرگ ذوب‌آهن اصفهان نیز تأثیر خواهد گذاشت.

وی تولید تیرآهن بال‌پهن در کنار ریل ملی را یکی دیگر از دستاوردهای شرکت ذوب‌آهن اصفهان عنوان و تأکید کرد: این دو محصول راهبردی و مهم به توسعه صنعت کشور کمک خواهد کرد.

استاندار اصفهان با اشاره به حضور وزیر راه و شهرسازی در روزهای گذشته برای افتتاح چند پروژه در سطح استان، گفت: قرار شد این وزارت خانه که تنها خریدار محصول است به محضی که تایید استانداردهای لازم ریل ملی انجام گرفت نسبت به انعقاد قرارداد پیش‌خرید سه‌ساله اقدام می‌شود.