به گزارش پایگاه خبری ربیع،  مهندس هاشم امینی در جلسه بررسی مشکلات آب و فاضلاب غرب استان که در فرمانداری چادگان برگزار شد به ضرورت تکمیل تصفیه خانه فاضلاب در شهر چادگان پرداخت و گفت: با توجه به حساسیت موجود در چادگان و مجاورت آن با سد زاینده رود به منظور دفع بهداشتی فاضلاب و ارتقای سطح بهداشت عمومی مردم نیاز به احداث تصفیه خانه فاضلاب در این شهر وجود داشت.

وی افزود: هم اکنون اجرای سازه تصفیه خانه فاضلاب چادگان به ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است و برای اجرای سازه‌ای پیشرفته به سیستم UF و تجهیزات الکترومکانیکال، اداوات پمپ و سایر ملزومات به حدود ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان گفت: اگر بودجه مورد نیاز به تکمیل تصفیه خانه فاضلاب چادگان تخصیص یابد احتمالاً تا دو سال آینده شاهد بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب چادگان خواهیم بود.

وی افزود: شهرستان چادگان به دلیل داشتن آب و هوای کوهستانی دارای رودهای بسیاری است این در حالی است که سد زاینده رود در این منطقه واقع شده بنابراین راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب برای جلوگیری از آلودگی آبهای زیرزمینی در این شهرستان از ضرورت بالایی برخوردار است.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه از سال ۹۲ اجرای تصفیه خانه فاضلاب در شهر چادگان آغاز شده، گفت: این تصفیه خانه با وجود سیستم فیلتراسیون دو لایه uf یکی از بهترین‌ها است و هم اکنون در حال احداث است.

مهندس هاشم امینی در رابطه با اجرای شبکه فاضلاب شهر چادگان اعلام کرد:: تا کنون حدود ۳۰ کیلومتر از ۵۰ کیلومتر شبکه فاضلاب در شهر چادگان اجراء شده است. این درحالیست که همزمان با اجرای شبکه فاضلاب کلکتور این شبکه نیز در حال اجراءست

وی اضافه کرد: همزمان با اجرای شبکه و احداث تصفیه خانه فاضلاب چادگان می‌توان امیدوار بود مردم این منطقه تا حدود ۲ سال آینده تحت پوشش خدمات شبکه فاضلاب قرار گیرند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به پی گیری‌های نماینده مردم چادگان، فریدن، فریدونشهر، بویین و میاندشت به منظور اجرای شبکه فاضلاب چادگان گفت: باتوجه به پیگیری‌های صورت گرفته در مجلس در سال ۹۸، ۱۲ میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان اعتبار در بودجه برای پروژه فاضلاب در نظر گرفته شده است و با تخصیص آن عملیات اجرایی شبکه گذاری و تکمیل آن آغاز خواهد شد.

وی افزود: همچنین فاضلاب شهر رزوه نیز کارهای مطالعاتی آن آغاز شده است.

مهندس امینی نیز تکمیل و احداث فاضلاب چادگان را یکی از مطالبات به حق شهروندان دانست و افزود:، اجرای تاسیسات و ادامه روند آن باید با حساسیت‌های ویژه ایی دنبال شود چرا که برخورداری مردم از خدمات شبکه فاضلاب یکی ازمطالبات به حق آنهاست.