به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از ایمنا، حسین کارگر در گفت و گو با خبرنگار ما اظهارکرد: حمام خسروآقا که در ضلع شمالی محور عظیم دولتخانه صفوی قرار دارد، یکی از زیباترین حمام‌های تاریخی شهر اصفهان به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه بازسازی و مرمت حمام خسروآقا در اولویت کاری شهرداری اصفهان قرار گرفته است، افزود: با توجه به بازگشایی خیابان حکیم در ادامه خیابان استانداری، بخشی از حمام خسرو آقا متأسفانه تخریب شد و بخش جزئی باقی‌مانده آن در سال‌های اخیر بلاتکلیف باقی مانده بود که خوشبختانه با طراحی مجدد و آثار باقیمانده‌ای که در کنار خیابان موجود بود، طرح بازسازی حمام خسرو آقا تهیه و به تأیید مراجع ذی‌ربط رسید.

مدیر منطقه سه شهرداری اصفهان با بیان اینکه اعتباراتی از سوی شهرداری برای این مهم پیش بینی شده است، ادامه داد: در حال حاضر عملیات اجرایی بازسازی فاز یک حمام آغاز شده که امیدواریم تا پایان سال جاری به اتمام برسد؛ البته تا زمانی که مسیر جایگزینی برای ورودی از خیابان استانداری به خیابان حکیم بررسی و تصویب شود، امکان اجرای فاز دو حمام خسروآقا نیست.

کارگر ابراز امیدواری کرد: بتوانیم مسیر جایگزینی برای اتصال خیابان استانداری به خیابان حکیم مشخص کنیم تا عملیات مرمت و بازسازی حمام خسرو آقا به طور کامل اجرا شود.