مسئول امور دام مدیریت جهاد کشاورزی نطنز گفت ، در ۴ ماهه نخست سال جاری میزان ۱۵ هزار و ۵۰۰ تن شیرخام در نطنز و بادرود تولید شده است.

 به گزارش ربیع به نقل از ایمنا ؛ احمد مظلومی مسئول امور دام مدیریت جهاد کشاورزی نطنز گفت: از این مقدار شیر تولیدی از گاو داری های بزرگ صنعتی و  کوچک سنتی شیری در سطح شهرستان، مقداری در داخل مصرف و مابقی به صورت مستقیم و یا از طریق ایستگاه های جمع آوری شیر به شهرهای اصفهان، کاشان و تهران جهت تبدیل به فر آورده های لبنی حمل می شود.
۱۳ هزار و ۵۰۰ راس گاو و گوساله شیری در شهرستان نطنز وجود دارد
بهروز کیانوش مسئول اداره تولیدات گیاهی و دامی جهاد کشاورزی نطنز از پایان عملیات برآورد و تائید سوخت نفت گاز و نفت سفید واحد های دامداری و مرغداری و ماشین آلات کشاورزی شهرستان نطنز در سه ماهه نخست سال جاری به میزان ۷۰۹ هزار لیتر خبر داد.
وی افزود: بر آورد و تایید سوخت که به صورت اینترنتی و بدون حضور متقاضیان از طریق سامانه تجارت آسان انجام شد میزان ۵۷درصد به بخش امور دام و ۴۳درصد به بخش مکانیزاسیون و سایر ماشین آلات کشاورزی اختصاص یافت، شهرستان نطنز بالغ بر ۳۰۰ دستگاه تراکتور و ۸۵ واحد مرغداری فعالیت دارند که ۶۰درصد مرغداری ها از گاز شهری استفاده کرده و سوخت مابقی از نفت گاز یارانه دار تامین می شود.