بازیکن تیم ملی والیبال نشسته بانوان ایران گفت: در پارالمپیک در گروه بسیار سختی قرار گرفته‌ایم ولی اگر بتوانیم از مرحله گروهی صعود کنیم نیمی از راه برای کسب مدال را طی کرده‌ایم.

به گزارش ربیع به نقل از تسنیم ، زینب ملکی درباره میزان آمادگی تیم ملی والیبال نشسته بانوان ایران قبل از اعزام به مسابقات پارالمپیک ریو اظهار داشت: با کمک و تجربه بالای کادرفنی به شرایط خوبی از لحاظ روحی و از لحاظ فنی دست یافته‌ایم و امیدواریم در میدان سخت پارالمپیک تاریخ‌ساز شویم.

وی تصریح کرد: توانایی کسب مدال پارالمپیک در ما وجود دارد و با تمام توان بهترین بازی‌های خود را به نمایش می‌گذاریم تا سبب سربلندی ایران شویم.

بانوی پارالمپیکی اصفهان درباره حریفان تیم ایران در مرحله گروهی گفت: در گروه بسیار سختی قرار گرفته‌ایم که قهرمان و نایب‌قهرمان پارالمپیک و جهان در آن قرار دارند ولی اگر بتوانیم از مرحله گروهی صعود کنیم نیمی از راه برای کسب مدال را طی کرده‌ایم.

وی بیان کرد: با تیم‌های آمریکا، چپن و روآندا هم‌گروه هستیم و بازی‌های بسیار دشواری به ویژه مقابل چین و آمریکا در پیش داریم.

ملکی درباره حضور وزیر ورزش و جوانان در تمرین تیم ملی والیبال‌نشسته بانوان اظهار داشت: حضور وزیر ورزش روحیه‌ای مضاعف و انگیزه‌ای دو چندان در میان بازیکنان ایجاد کرد؛ حضور مسئولان کشوری و حتی بازیگران در تمرین ملی نشان از بااهمیت بودن این رشته در میان رشته‌های پارالمپیکی می‌دهد و امیدواریم جواب این توجهات را با کسب بهترین نتیجه در مسابقات پاسخ دهیم.

بازیکن اصفهانی تیم ملی والیبال نشسته بانوان درباره اردوهای برگزار شده تیم ملی قبل از برگزاری مسابقات پارالمپیک گفت: ۶ اردو در سال گذشته انجام دادیم و پس از آن در مسابقات بین‌قاره‌ای در کشور چین شرکت کردیم و توانستیم با کسب عنوان پنجمی و با ۷ پله صعود نسبت به دوره قبل عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذاریم و پس از آن اردوهای پارالمپیکی را در چند مرحله انجام دادیم و اکنون هم آخرین مرحله از این اردوها را در تهران سپری کردیم.

کاروان پارالمپیک جمهوری اسلامی ایران امروز تهران را به مقصود ریو ترک خواهد کرد.